John Lescroart

* 14. 01. 1948 Houston, Texas

John LescroartJohn Lescroart dokazuje, že úspěšné právnické thrillery nemusí vždy psát jen opravdoví právníci…

Ačkoli s psaním začal už na univerzitě v Berkeley, uplynula spousta času, než si mohl říkat spisovatel. Jeho literární kariéru ovlivňovala především náhoda a štěstí. Zpočátku se živil skládáním hudby a hraním s kapelou po klubech, a mezitím si psal pro sebe do šuplíku. Štěstěna při něm stála, když jeden jeho rukopis přátelé poslali do literární soutěže, kde zvítězil. Vydání se sice nedočkal, ale i tak to byl výtečný impuls do dalšího snažení. A John se snažil, zatímco pracoval na různých postech od programátora, malíře pokojů, přes barmana až k finančnímu manažerovi. Ačkoli psal denně, nakladatelství s jeho rukopisy nebyla spokojena. Vydaly mu pouze starší romány, které za jeho zády poslala autorova žena.
Pak však přišel mezník v kariéře i životě – boj s meningitidou. Štěstí stálo opět při něm. Zápas o život mu pomohl ujasnit si životní hodnoty, takže skončil s prací pro právnickou firmu, jeho knihy dostaly novou dimenzi a konečně se začaly prodávat. Nyní má na svém kontě 21 knih, které byly přeloženy do 16 jazyků v 75 zemích.
Hrdinou jeho série kriminálních románů z právnického prostředí, zasazené do slunného San Francisca, je především Dismas Hardy, kterému zdatně sekunduje jeho přítel vyšetřovatel Abe Glitsky. V posledních knihách přebírá hlavní roli také nová postava, soukromý detektiv Watt Hunt. John Lescroart opravdu nemá právnické vzdělání, v Berkeley studoval angličtinu. Hlavními zdroji informací o právnickém prostředí jsou mu jeho přátelé advokáti.
S rodinou žije v Kalifornii.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.johnlescroart.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Nezvratný důkaz (Hard Evidence, 1993; BB art, 2002)
  • Třináctý porotce (The 13th Juror, 1994; BB art, 2001)
  • Určitá spravedlnost (A Certain Justice, 1995; BB art, 2002)
  • Vina (Guilt, 1996; BB art, 2000)
  • Právo na smrt (The Mercy Rule, 1998; BB art, 1999)
  • Nic než pravda (Nothing but the Truth, 1999; BB art, 2000)
  • Slyšení (The Hearing, 1999; BB art, 2002)
  • Přísaha (The Oath, 2002; BB art, 2003)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA