Jax Miller

Neznámá mladá autorka ohromila svým debutem, do něhož vložila kus sebe…

Foto: (c) Jax Miller

Kdo by to byl řekl do holky, co ani nedokončila střední, že jednou udělá díru do světa? Vyrostla v New Yorku, nyní žije v Irsku, vlastním jménem Anne O´Donnell. Pseudonym Jax Miller jí přišel víc modernější a dravější.

Psát začala vlastně omylem. Při léčbě drogové závislosti jí poradce navrhl, ať zkusí svůj vztek a bolest vypsat na stránky deníku. Ona místo toho začala psát fikci, zato pořádně otevřenou, drsnou a sexy – poradce však místo toho, aby byl šokován, podpořil ji v dalším psaní. Po opuštění léčebny projela Jax stopem půlku Ameriky a začala psát Freedom – motorkářskou hrdinku, která byla na cestě její jedinou kamarádkou. Hlavní postava měla s Jax mnoho společného – drogovou závislost, špatná rozhodnutí, ale také pevnou vůli. Krom toho jí autorka nadělila také Program ochrany svědků, ze kterého ale Freedom uteče, aby ochránila své dítě v nebezpečí. Rukopis se stal okamžitě senzací, na Londýnském knižním veletrhu se zahraniční práva prodala do celého světa, od Srbska po Brazílii.

V roce 2013 už se autorce podařilo zachytit drápkem a dostat se do širších nominací na Dagger award pro nepublikované autory s úvodní kapitolou futuristického thrilleru. Úspěch debutu Freedom´s Child autorce zajistil smlouvu na další knihu u prestižního nakladatelství HarperCollins, takže uvidíme, třeba se úvodní kapitoly dočkají dopsání.

Anne (nebo také Aine O Domhnaill) nyní žije s manželem v Enfieldu v Irsku.

ODKAZY ::

https://www.jaxmiller.co.uk/
https://twitter.com/JaxMillerAuthor

VYŠLO ČESKY ::

  • Dítě Svobody (Freedom´s Child, 2015; Omega, 2017) Vyšlo
Share Button

Související příspěvky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA
Nejnovější komentáře

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu