J. P. Delaney

*1962 Velká Británie

Britský autor s mnoha pseudonymy poráží knižní trh s thrillerem o dokonale uklizeném domě…

Ta přede mnouVystudoval Oxford a slavil úspěchy v předních reklamních agenturách, získal dokonce ocenění BAFTA za svou protidrogovou kampaň. Pod svým jménem Tony Stark napsal čtyři detektivní romány, z nichž jeden byl adaptován pro televizní seriál. Coby Anthony Capella píše ženské romány o vaření, cestování a lásce, filmová práva na některé z nich byla prodána nebo jsou už v přípravě. (Česky Láska na Vesuvu v Nejlepším světovém čtení.)

Pro nový psychothriller zvolil autor nový pseudonym J. P. Delaney jednak proto, aby čtenáři nepřistupovali k jeho další knize s žádnými předsudky, jednak aby si s neurčitým jménem nespojovali nějaké předpoklady nebo očekávání. Román „The Girl Before“ vychází z uklízecí mánie Marie Kondo, jejíž systém skládání a uklízení navozuje dojem, že k tomu mít dokonalý život stačí jen dodržovat určitou metodu, konkrétní návod. V románu ukazuje, co se stane, když se zajde příliš daleko. Protože jak říká jedna postava, „můžeš si uklízet, jak chceš, ale před bordelem ve vlastní hlavě neutečeš.“ Ústředním motivem je minimalisticky zařízený dům, kde mají nájemníci najít duševní harmonii.

Prodeji rukopisu významně pomohl Frankfurtský knižní veletrh a také vzorek prvních padesáti stran, který literární agent rozeslal nakladatelům. V roce 2017 se práva prodala do více jak 30 zemí a filmová práva po urputné bitvě získala Universal studios pro oscarového režiséra Rona Howarda.

VYŠLO ČESKY ::

  • Dokonalá manželka (Perfect wife, 2019; Ikar, 2020) Vyjde v březnu
  • Ta přede mnou (The Girl Before; Ikar, 2017) 
  • Věř mi (Believe Me; Ikar, 2018/11)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA