J.-P. Alaux a Noël Balen

Vyšlo česky

Jean-Pierre Alaux
Dlouhou dobu pracoval pro různá rádia, až přešel do novin. V roce 2000 založil časopis věnující se doutníkům, ačkoli sám předtím nikdy nekouřil. Později jako témata přidal i alkohol a víno, a stal se brzy v těchto směrech odborníkem. Vedení časopisu opustil v nejlepším, aby se mohl plně věnovat psaní, ale stále zůstal alespoň v jeho redakční radě.
Noël Balen
Po studiích literatury a španělštiny pracoval střídavě v hudebním a literárním okruhu – figuroval na různých postech v nahrávacích studiích, psal kritiky pro hudební magazíny, psal romány, životopisy, eseje… V roce 2000 opustil Paříž a přestěhoval se do Bordeaux.

Jejich přátelství se datuje od roku 1996, kdy se setkali na jakési koktejlové party. Při jednom dalším setkání nad lahví dobrého vína vznikla myšlenka o spolupráci na příbězích z prostředí oblíbených vinic v okolí Bordeaux. K tomu přidali ještě detektivní zápletku a jasně charakterizované hlavní postavy – noblesního, precizního a uznávaného odborníka na víno, Benjamina Cookera, a jeho mladého asistenta Virgila Lanssiena, ještě plně nepřesvědčeného o krásách svého povolání, a měli hlavní osu. Původní návrh byl televizní seriál, ale s literaturou mají oba více zkušeností, a tak vznikla ve Francii oblíbená knižní série Krev na vinici.

Ta v současné době čítá 13 dílů, a kromě České republiky byla přeložena také v Anglii, Řecku, Brazílii, Španělsku a Japonsku.

(Kolují zvěsti o tom, že se chystá podle série natočit film s Gérardem Depardieu v roli Cookera…)

VYŠLO ČESKY :: 

  • Přízraky v Cótes de Nuits (Cauchemar dans les Cótes de Nuits, překl. Alena Dobešová, Baronet, 2006)
  • Záhada v Haut-Brion (Mission a Haut-Brion, překl. Alena Dobešová, Baronet, 2005)
  • Zlatá svatba v Yquemu (Noces d´or a Yquem, překl. A. Dobešová, Baronet, 2005)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA