Geir Tangen

*15. ledna, Norsko

Norský spisovatel, blogger a učitel na střední vzdává ve svých knihách poctu oblíbeným skandinávským autorům…

Přebal knihy Geir Tangen Srdcerváč

Vystudoval politické vědy a pracoval jako novinář i jako nezávislý redaktor pro několik norských vydavatelství. Nyní pracuje jako středoškolský učitel.

Vždy chtěl psát detektivky, ale naplno se do psaní pustil, až když potkal svou ženu, stejně nadšenou do spisovatelské profese. Navzájem se podporovali v psaní a nakonec se oběma splnil sen, i když každému v jiném žánru. Geir svou první knihu vydal vlastním nákladem, ale byl to takový úspěch, že po měsíci uzavřel smlouvu s prestižním nakladatelstvím a práva na jeho román se prodala do 15 zemí.

Geir Tangen byl v Norsku známý i před vydáním své knihy, hlavně jako autor jednoho z nejúspěšnějších literárních blogů, jeho stránky o detektivkách sledovalo na 170 tisíc čtenářů. Znalost žánru využil ve své debutové knize, v níž si pohrává s klišé i se čtenáři a trousí narážky na své oblíbené skandinávské autory. Ani ve snu by ho při psaní nenapadlo, že se jednou jeho kniha dostane na regál hned vedle svých idolů…

Úspěch první knihy autora motivoval pokračovat s postavami, novinářem Viljarem Gudmundssonem a komisařkou Lotte Skeisvollovou. Třetí díl trilogie vychází v Norsku v polovině roku 2018.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.geirtangen.com/

 

VYŠLO ČESKY ::

  • Maestro (Maestro, 2016; Plus, 2017)
  • Srdcerváč (Hjerteknuser, 2017; Plus, 2018) Vyšlo
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.