Dívka v zrcadle (Eva Kačírková)

Dívka v zrcadlePoručík Petr Bort se objevil již v knize dvou novel Jak si vosa staví hnízdo a románu Liška na dálnici, na začátku svého nového případu potkává kamaráda filmaře Eddieho J. Silvera. Ten Petrovi, který odchází od kriminálky, nabízí účast na natáčení nového filmu. O chvíli později se před Petrovým bytem objevuje cizí dívka a schovává si u něj kufr. A pak dojde k zazvonění – a před kriminalistovým bytem umře probodnutý showman, podnikatel a moderátor soutěže podezřele připomínající Česko hledá Superstar. Aby toho nebylo málo, později objeví Bort ještě jednoho zavražděného.

Ich-formou vyprávěná detektivka se točí především okolo podnikatelského prostředí, showbyznysu a politiky, na rozdíl od takového Hamerové nebo třeba Rottové zde vztahy hrají jen menší roli, což ale na kvalitě příběhu neubírá. Vystihuje zkrátka dobře to, o čem se poslední dobou často píše v novinách. Otázkou je, jak knížka zapůsobí za takových patnáct let.

Detektivka stojící za přečtení, v prvních dvou třetinách jsem se párkrát i zasmál, posledních asi sedmdesát stránek ale působí poměrně pesimisticky, takže bych doporučil nechat Dívku v zrcadle na dobu, kdy je dobrá nálada.

Moba, Brno 2006, edice Původní česká detektivka

www.mobaknihy.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA