Chris Mooney

* Lynn, Massachusetts, USA

Úspěšný americký autor kriminálních thrillerů neměl lehké začátky, nakonec si však vydobyl pevné místo mezi spisovateli svého žánru…

Pokoušel se studovat informatiku, ale brzy zjistil, že pro to nemá buňky, a tak přešel na angličtinu a tvůrčí psaní. To ho velmi zaujalo a napřel na ně všechny své síly – třebaže vyhrál studentskou literární soutěž, na magisterský program se nedostal. Podle profesorů jeho práce nebyly dost dobré. Odmítnutí ho ale jen přimělo k ještě urputnější snaze – psal i dál po studiu i během práce. Trvalo 2 roky, než vůbec sehnal ke svému rukopisu literárního agenta, ale po dlouhých přepracováních se jeho první kniha Deviant Ways dočkala vydání v roce 2000. Autorova třetí kniha Remembering Sarah už byla natolik výrazná, že si vysloužila nominace na Edgar award a Barry award. Pak přišla kniha Pohřešovaná, která zaznamenala ohromný úspěch a zviditelnila autorovo jméno i na mezinárodním literárním poli. K propagaci bestselleru výrazně dopomohla i soutěž pro amatérské filmaře, kteří měli natočit 40vteřinový trailer, který by knihu představil. Vítězný klip byl pak promítán v prestižním londýnském kině Odeon.
Hlavní hrdinka Darby McCormicková, bostonská forenzní vyšetřovatelka, se pro svůj úspěch vrací ve dvou dalších detektivních thrillerech. Na podzim 2010 vychází v Americe její čtvrtý případ, The Soul Collectors.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.chrismooneybooks.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Pohřešovaná (The Missing, 2007; Knižní klub, 2008)
  • Tajný přítel (The Secret Friend, 2008; Knižní klub, 2010)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA