Charlie Lovett

* 1962 Severní Karolína, USA

Autor – antikvář napsal krásný příběh o jednom antikváři, a dobyl tím celý svět…

lovett-charlieOd roku 1984 pracuje mezi knihami, ať už v antikvariátech, nebo jako sběratel knih. Časem se stal odborníkem na život a dílo Lewise Carrolla do té míry, že o něm přednášel na světových univerzitách.

Po dokončení studia Tvůrčího psaní strávil s rodinou čas v Anglii, kde si v oblíbené vesničce zrenovovali chalupu (motiv, který se později objeví v autorově velkém románu).

Ještě předtím, než se stal celosvětově úspěšným spisovatelem, vydobyl si značné renomé coby tvůrce dětských divadelních her – zcela náhodou. Manželka měla inscenovat hru pro třetí stupeň a nenašla žádnou vyhovující, a tak musel muž napsat vlastní. Ta se líbila natolik, že jich napsal 14 a hrají se po celých Státech i v zahraničí.

Mezitím se stále pokoušel napsat svůj Velký román, ale nedařilo se. Až konečně začal psát o tom, co dobře zná – o starých knihách, Anglii, kde je za každým kamenem skryté tajemství, a o své lásce k literatuře. Po řadě odmítnutí a přepisování spatřilo Dobrodružství milovníka knih světlo světa a stalo se mezinárodním bestsellerem. Stejnou kombinaci autor zopakoval i v druhém románu First Impression, vyměnil pouze postavy: Po Peteru Byerlym a Shakespearově rukopisu bude pátrat antikvářka Sophie Collingwoodová po záhadách kolem Jane Austenové.

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.charlielovett.com

VYŠLO ČESKY ::

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA