Camel Club (David Baldacci)

Camel Club je tu od toho, aby hlídal politiky. A hledal pravdu, pochopitelně. Není to však přezdívka žádné rozvědky, nýbrž čtveřice každým coulem podivných individuí: hrobníka, knihovníka Kongresu, dokaře a obsesemi trpícího programátora. Takováhle parta že by byla hlavními postavami již tří úspěšných thrillerů? To není vtip, tak to vskutku je. Snad situaci trochu osvětlí, že každý z nich dříve pracoval buď v armádě, tajných službách, DEA nebo v něčem podobném. Prostě oplývají nečekaně pestrou minulostí.
Tenhle klub stárnoucích potrhlých spiklenců se při jednom půlnočním zasedání stane očitými svědky vraždy, což je zatáhne do přesně takové situace, kterou někteří už dlouho čekali – spiknutí uvnitř tajných služeb. A kdyby jen to…
Příběh paralelně sleduje agenta Alexe Forda, který vyšetřuje onu vraždu; plus skupinu islámských teroristů, plných pochybností i odhodlání, připravujících se na příjezd prezidenta; k tomu zrádce v nejvyšších postech tajné služby i prezidenta Spojených států a jeho „šedou eminenci“ poradce Graye…
Vyprávění se rozjíždí a graduje na všech frontách a vy už sice tušíte, že to dopadne dobře, když už je napsané i pokračování, ale vem to čert. Užít si tuhle bestsellerovou literární reakci na 11. září může kdokoli, kdo má rád napětí, nevadí mu trocha té politiky, rád se dá poučit co do fungování tajných služeb a potrpí si na autentičnost a inteligentní motivy. Čili nejen fanoušci Clancyho, Ludluma, Flynna a mnoha dalších.
Navíc tu je ta jistota, že si můžete dopřát nášup v podobě dalších volných pokračování Sběratelé a Mrazivá pomsta. A opovažte se nechat někoho z hlavních postav umřít, pane Baldacci!

Originál: The Camel Club
Překlad: Milan Hausner
Vydala: Mladá fronta, 2008
406 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA