Bludný kruh (Linda Howard)

Linda Howard Bludný kruhKniha Bludný kruh se značně liší od nedávno vyšlé knihy Lindy Howard, Dokonalý muž. Bludný kruh je vyprávěn v první osobě a je velmi pravděpodobné, že se budete smát víceméně od začátku do konce. Kniha sice má základní detektivní linii, ale příběh je hlavně romantický a humorný. Dočkáte se sice i pár napínavých momentů, které se v celé knize ale tak trochu ztrácejí.

Sebejistá majitelka úspěšného fitness centra, Blair Malloryová, se stala očitým svědkem vraždy. Oběť – jedna z členek fitness centra, se díky stejnému oblečení a změně vizáže pomalu měnila v kopii Blair. Obě ženy se dostaly i do sporu, a tak se nejprve Blair domnívá, že střela byla určena jí. Na místo činu přichází policejní důstojník Wyatt, který se v minulosti s úspěšnou podnikatelkou v soukromí párkrát sešel. Přestože se dva roky neviděli, jejich vztah není zcela vyřešen. Jasná je jen jejich velká vzájemná přitažlivost. Teď je ale třeba postarat se o Blaiřino bezpečí. Brzy dochází k dalšímu útoku na Blair a ta se musí skrývat. Dějí se kolem ní zvláštní věci, které nedávají smysl a i Wyattovi z nich jde „hlava šejdrem“…

Dokonalý muž byl také sice vtipný, ale kromě toho měl propracovanější příběh, větší spád a gradované napětí. Bludný kruh je zkrátka jiný. Už od prvních stránek bylo víceméně jasné, že tenhle příběh bývalé roztleskávačky a exmanželky ambiciózního politika nebude klást na čtenáře žádné vysoké nároky a se spoustou romantiky bude mít pouze jediný cíl: protáhnout Vaše mimické svaly do úsměvu.

Originál: To Die For, 2005
Překlad: Eva Mazůrková
Vydalo nakladatelství Alpress, www.alpress.cz, v edici Klokan, 2008
254 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA