Beze jména (Debra Webb)

beze_jmenaAmerická spisovatelka Debra Webb patří k autorkám romantických knih s napětím. Její knihu s názvem Beze jména rozhodně můžeme řadit mezi thrillery, v tomto případě s romantickým žárem.

Nová agentka FBI, Vivian Graceová, je v týmu, který pátrá po únosu děvčátka. Důležité je, aby přivedla k případu bývalého agenta Ryana McBridea, jehož si únosce k případu vyžádal. Jak Ryan, tak Vivian mají svou temnou minulost, i když ta její je značně těžšího kalibru. Z agenta, který byl od FBI vyhozen, je po třech letech troska a na jeho schopnosti „dát se zpátky dohromady“ záleží život nejen malé holčičky. A není to únos poslední… Mezi oběma agenty od začátku panuje erotické dusno, což je jedna z komplikací, se kterou se budou muset oba vypořádat. V sázce je i boj o jejich kariéru, Vivian se jako nováček může dobře zařadit a pro Ryana by případ mohl znamenat novou příležitost u FBI.

Ačkoliv jsou tituly Debry Webb řazeny mezi romantické thrillery, rozhodně bych titul Beze jména nedoporučovala pouze ženám.
Příběhu možná lze vytknout trošku předvídatelný děj, což vyvažuje čtivost a napětí, se kterým Debra Webb umě žongluje v průběhu celého příběhu. Autorka vytvořila velmi reálné postavy se spoustou chyb a nejistot. Umí si čtenáře získat hned od prvních řádků a bez problémů udržet jejich pozornost až do konce knihy. Mám pocit, že nebudu zdaleka jediná, kdo bude mít tento názor.
Beze jména je prvním romantickým thrillerem, který u nás od Debry Webb vyšel, ačkoliv na jejímž kontě je již téměř dvacítka podobných titulů.

 

Originál: Nameless, 2008
Překlad Martina Žáková
Vydalo nakladatelství ALPRESS, 2009
320 stran
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA