S pocitem viny (Keri Beevis)

Romantický thriller o tajemstvích a smrti na útesech Norfolku…

Lila Ambersonová jako jediná přežila autonehodu cestou z nepovedeného rande. Krom zlomené nohy ji trápí i ztráta paměti, ale doktoři jsou optimističtí. Byla hloupost jít na pohřeb dívky z druhého auta, ale aspoň se tam seznámila s jejím bratrem Jackem Foleym. Po počátečním nepříjemném střetu začínají oba pátrat, co se vlastně děje. Protože se zdá, že Lila má v patách někoho, kdo nechce, aby si vzpomněla. Ale na co?

Vypadá to na klasický kriminální thriller o holce, co byla ve špatnou dobu na špatném místě. Navzdory temné obálce se tu ale rozehrává mile romantické sbližování Lily a Jacka, které daly dohromady dost smutné okolnosti. Nemohla jsem se tak zbavit dojmu, že čtu další knihu Nory Roberts (což vlastně není špatné hodnocení, protože ta je mistr nad mistry).

Aby to nebylo jednotvárné, poznáme rozvětvenou Jackovu rodinu včetně jeho mnoha sourozenců a jejich partnerů, z nichž nejsou všichni zdaleka nadšení Lilynou existencí. Odtažitý ředitel školy Richard Gruger také nejásá, že mu chce Lila poděkovat za záchranu života – vytáhl ji přece z potápějícího vraku auta. Grugerova rodina je vůbec celá divná. Možných podezřelých, kdo mladou ženu ohrožuje, začíná přibývat. Dokonce i policie už si toho všimla. Navíc v životě zemřelé Stephanie, Jackovy sestry z druhého auta, jsou podivné nejasnosti, které také můžou souviset…

Navzdory obligátním reklamním výkřikům na obálce, jaká je tahle kniha divoká jízda, tu má romantická linka mnohem větší prostor, než by jeden čekal. Je jasné, že cílovou skupinou jsou čtenářky, které zvlášť ocení hrdinu-fešáka, tragicky zdeptaného smrtí sestry, který se chrabře stará o pajdající číšnici alias dívku v nesnázích. Rozebírání pocitů tu soupeří s úklady, kterým musejí čelit, a s tajemstvími, které neustále vyplouvají na povrch. Ta slibovaná divočina přijde až s posledními kapitolami, kterými si autorka trošku napravila reputaci a odhalila nečekaná překvapení.

Výsledkem je čtivý a dobře napsaný romantický thriller pro čtenářky, které už mají všechno od Robertsové přečtené a teď hledají něco ve stejném duchu…

Originál: Dying to tell, 2019
Překlad: Veronika Hasalová

Vydal: Ikar, 2021
383 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA