Barbara Goldsteinová

*27. února 1966 Neumünster, Německo

Boží schrána Barbara GoldsteinováNěmecká autorka dala sbohem práci v bankovním sektoru a stala se oblíbenou spisovatelkou historických thrillerů

Kariéru začala ve Frankfurtu prací v mezinárodních bankách, coby tajemník představenstva i sekretářka ředitele anebo manažerka lidských zdrojů. K tomu stihla ještě dálkově vystudovat filozofii a společenské vědy. Ale pochopitelně ji to táhlo k psaní. Sice napsala odbornou publikaci ohledně marketingu, ale to jaksi nebylo přesně ono.
Proto začala po večerech a na služebních cestách sepisovat svůj první historický příběh, který k jejímu překvapení velmi rychle našel svého vydavatele. To bylo impulsem, aby začala své pokusy brát vážně, a tak neváhala a odjela studovat tvůrčí psaní až do Kalifornie.
Nyní má na svém kontě řadu historických knih, zasazených od starověkého Egypta až po renesanci, v kterých kombinuje intriky, vraždy i lásku. Hrdinkou oblíbené volné pentalogie je Alessandra d´Ascoli, knihkupkyně z renesanční Florencie.
Pod pseudonymem Lara Myles píše autorka nově i knihy ze současnosti. Její romány jsou vydávány nejen v Evropě, ale i v Japonsku a Turecku.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY::
www.barbara-goldstein.de

VYŠLO ČESKY::
Historické romány:

  • Stavitelka pyramid (Die Baumeisterin, 2005; Knižní klub, 2010)

Historické thrillery:

  • Zapomenutý papež (Der Vergessene Papst, 2009; Knižní klub, 2013)
  • Boží schrána (Der Gottesschrein, 2010; Knižní klub, 11/2013) NOVINKA

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA