Až za hrob (Deborah Crombie)

Až za hrob Deborah CrombieVe snaze trochu si odpočinout přijímá čerstvě povýšená policejní inspektorka, Gemma Jamesová, pozvání své kamarádky Hazel na výlet do Skotska. Trochu se cítí podvedena, když zjišťuje, že hlavním důvodem k této cestě bylo setkání Hazel s bývalým milencem Brodiem a ne víkend s vařením. Brodie se snaží získat Hažel zpět bez ohledu na to, že je vdaná. Jenže ráno je nalezen mrtev a Hazel se stává hlavní podezřelou. Gemma se rozhodne kamarádce věřit a přes nepříjemného inspektora Rosse se rozhodne pátrat po vrahovi sama. Žádá o pomoc svého partnera, superintendanta Duncana Kincaida.

Příběh je prolínán jiným vyprávěním, odehrávajícím se začátkem minulého století, které popisuje náročný život v Highlands, spojený s výrobou whisky. Nenávist a láska dvou rodin se prolínají oběma příběhy a úplné vyjasnění najdete samozřejmě až na konci knihy.

Deborah Crombie opět napsala velmi čtivou knížku. Kromě poutavého příběhu, kde každý z podezřelých (spojených víkendovým kurzem vaření) má důvod k vraždě a skrývá nějaké to zajímavé tajemství, popisuje Deborah Crombie i místní krajinu tak, že si uděláte značně živou představu o tomhle kouzelném a zároveň krutém kraji. A to je právě na knihách Deborah Crombie tak úžasné. Nejde tu pouze o zločin a jeho vyřešení, ale dozvíte se i spoustu zajímavostí.

Tak, já jsem teď nasála atmosféru Skotska a chybí mi snad už jen sklenka whisky.

Originál: Now May You Weep, 2003
Překlad: Dagmar Brejlová
Vydalo MOTTO (www.motto.cz), 2007

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA