Anděl hrůzy (Edgar Wallace)

Anděl hrůzyEdgar Wallace je považován za tvůrce kriminálního thrilleru. V případě Anděla hrůzy (Naše vojsko 2012), který česky vychází již poněkolikáté, se však nejedná o takový thriller, jak ho známe od současných mistrů, kdy v žilách tuhne krev. Anděl hrůzy je příjemný příběh, který má několik velmi zajímavých, občas i napínavých momentů.

Do svých 30. narozenin se musí James Meredith oženit. Nebyl by to tak velký problém, kdyby se právě nenacházel ve vězení a kdyby mu nechyběl takový drobný detail jako snoubenka. Meredith měl zastřelit svého soka v lásce k Jean Briggelandové. Jean je nádherná žena s vybranými způsoby, a proto je těžké pro většinu lidí třeba jen na chvíli uvěřit, o jak amorální bytost se ve skutečnosti jedná. Jamesi Meredithovi nikdo nevěří, když má proti sobě tak ušlechtilou osobu jako Jean, a tak je za vraždu odsouzen na doživotí. Bohatý muž se rozhodne uprchnout a naplnit podmínku dědictví tím, že se ožení s neznámou dívkou, která se od Jean liší jako den a noc. Jinak by totiž dědictví přešlo na jeho sestřenku Jean. James je však hned po svatbě zavražděn a obyčejná, příjemná a chudá Lydia se stává vdovou. A to vdovou velmi majetnou, takže může splatit své závazky, které byly jejím důvodem pro nezvykle rychlou svatbu. Dalším dílem dohody mezi Jamesem a Lydií bylo zajistit, aby se Jean Briggerlandová nedostala k dědictví. Veškerá pozornost Jean se po smrti Jamese soustředí na Lydii a snahu, jak dědictví získat. Protřelá intrikánka se snaží se všemi dostupnými prostředky přelstít mladou ženu, přičemž inspiraci hledá v literatuře a pozadu s nápady nezůstává ani její otec. Jediným spojencem Lydie, která se z absolutně nemajetné dívky dostala mezi smetánku, se stává Jamesův přítel a právník Jack Glover. Najdou se ale i momenty, kdy se bohatá žena může spolehnout pouze na sebe. Protože je Jack přesvědčen, že Lydie potřebuje neustálou ochranu, nechává ji hlídat podivínem Jaggsem. Tajemným, odpudivým člověkem, kterému se několikrát podaří zachránit ženin život. Protože se Jean nedaří mladou vdovu připravit o život, doufá, že lepší šance pro svůj úmysl bude mít ve Francii. Prostřednictvím své známé, paní Cole-Mortimertové zve proto Lydii na dovolenou, kde by si po těžkých chvílích měla odpočinout. Paní Cole-Mortimerová má vilu na Cap Martin, takže čtenáře čeká několik zajímavých scén z Monaka, Nice, kde se také odehraje několik vražedných pokusů.

Příběh z roku 1922 Anděl hrůzy, který vyšel v nakladatelství Naše vojsko poprvé, je velmi jednoduchý, občas máte pocit, že trochu předvídatelný. Přece jen se najdou momenty, které překvapí. A mezi ně patří i zajímavý závěr knihy. Knihu Anděl hrůzy bych doporučila všem, kdo zatouží po velmi nenáročném čtení pro milovníky klasické detektivky.
Jen pro úplnost připomínám, že nakladatelství Naše vojsko v posledních letech postupně vydává všechny tituly Edgara Wallace. Aktuálně to je Šedivý Timothy.

Originál: The Angel of Terror
Překlad: Marianna Krtilová
Vydalo nakladatelství Naše vojsko, 2012
216 stran
www.nasevojsko.eu
Share Button

Související příspěvky:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.