Advokát (Václav Láska)

Václav Láska AdvokátKniha, ve které víceméně neteče krev a přesto budete potřebovat čaj na uklidnění.

Po knize Jak se zavírají tuneláři je tato autorova novinka prvním románovým počinem.

Bývalý policista a vyšetřovatel hospodářské kriminality, Václav Láska, napsal knihu s podtitulem: O dravcích v právní džungli. Slovo dravec je možná až příliš jemné přirovnání pro některé osoby z příběhu. Podvody, úplatky, vydírání a likvidace nepohodlných osob. S tím vším se můžete v této knize setkat. Když se však jako v tomto případě jedná o způsoby jednání mezi policií a advokáty, padá z člověka iluze spravedlnosti.

Tomáš Krása byl svými nadřízenými donucen k „dobrovolnému“ odchodu od policie. Byl znám jako neúplatný vyšetřovatel a nyní je konfrontován s příslušníky opačné strany, totiž advokátů. Krása začíná pracovat v advokátní kanceláři jako koncipient a těžko si zvyká na prostředí plné úplatků a podvodů, které vládne mezi policií a advokáty. Kruté časy mu nastanou, když se rozhodne pomoci bývalému kolegovi k usvědčení uznávaného právníka Čejky. Ten díky „bílým koňům“ páchá podvody a pomocníci se občas jaksi ztrácejí. Opravdový boj začíná, když se tento právník spojí s osobou, která se postarala o Tomášův odchod od policie. Ani jeden z nich není zvyklý prohrávat a pro úspěch dokáží udělat cokoliv.

Nezanedbatelnou součástí příběhu je i advokátův soukromý život, do nějž se samozřejmě práce zasahuje.

Kniha udržuje člověka neustále v napětí tak, že se snad více vygradovat ani nedá. A přece jen v závěru, kdy jde Krásovi o život, zůstanete doslova přibiti k pohovce.

Příběh bývalého policisty Tomáše Krásy se zdá být příliš podobný tomu autorovu, převážně některé části z něj. Václav Láska ale zdůrazňuje, že kniha v žádném případě není jeho autobiografií.

Velmi silná a čtivá kniha, ze které až brutálně mrazí a člověk přece jen tajně doufá, že praktiky popsané v knize, jsou alespoň z části výtvorem autorovy fantazie.

Vydalo: nakladatelství JOTA, 2008
Edice: Real fiction
ISBN 9788072175550

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA