206 kostí (Kathy Reichs)

Kathy Reichs 206 kostíV nejnovějším dvanáctém pokračování forenzních thrillerů bude mít doktorka Temperance Brennanová opravdu namále. Na začátku se totiž probudí svázaná v tmavé a studené kobce, a jak se tam dostala a co tomu předcházelo, to si musí teprve zpětně dát dohromady…

Celé to začalo ostrou konfrontací s právníkem chicagské honorace. Tempe totiž někdo anonymně obvinil, že zfušovala ohledání ostatků člena movité rodiny, což je samozřejmě nesmysl. Ale kdo by ji chtěl takhle poškodit, zpochybnit její profesionalitu? Kohopak naštvala – tedy, víc než obvykle? Když chce začít pátrat po anonymovi, příhodně zemře jediný, kdo jí mohl odpovědět na otázky. Náhoda?
I když si od výletu do Chicaga slibovala oddech od násilných smrtí, případy si ji stejně najdou. Báječně šílená lotyšská rodina jejího skoroexmanžela má známou, ta má přítele, a jeho vnuk před čtyřmi lety zmizel. A Tempe nedokáže odmítnout, takže rozjede vyšetřování, co se s Laszlem neboli Lassiem vlastně stalo.  A proč 206 kostí v názvu? Tolik kostí má lidská kostra a tolik jich také napočítali v hrobě kanadské zmrzlé pustiny, kde byla pohřbená stařenka. Její sestra byla zavražděna před dvěma lety a ona sama se od té doby pohřešovala. Kdo mohl brutálně zavraždit dvě osmdesátileté dámy?
Kolem toho počtu kostí se ale vynoří ošklivé nejasnosti, protože najednou několik z nich chybí. Přepočítala se Tempe, anebo má v laboratoři záškodníka? Možné to je, protože vztahy na pracovišti jsou na bodu mrazu, především kvůli nově přijaté pracovní síle, šířící kolem sebe přinejmenším silně negativní vibrace. A negativní energie se usadí především u doktorky Brennanové, a všechno se dá do pohybu. Směrem z kopce. Temperance nestačí sledovat, jak se do takového maléru zas dostala…

Pár dílů jsem vynechala, takže bych málem zapomněla, jak vtipně umí Reichsová vyprávět – obzvlášť zábavné je hašteření Tempe a detektiva Ryana. Ti dva jsou teď podle všeho pouze přátelé, z Ryanova popudu. Ale mají ve společné péči papouška. A detektiv by se chtěl připlazit zpátky, ale Tempe ještě nemá zlomené srdce zahojené. Tolik shrnutí z předchozích dílů.
Také bych málem zapomněla na úžasně vystupňované napětí, v kterém je Reichsová kalibr. Případy se proplétají mezi sebou, do toho prostřihy k zaživa pohřbené hrdince, a všechno to spěje do finále, kdy se minulé vyšetřování a současná Tempe v kobce konečně najdou.

Lahůdka. Pětihvězdičková forenzní detektivka se sympatickou doktorkou a zasněženým Montrealem, co víc si přát.

Originál: 206 Bones
Překlad: Kristýna Kučerová
Vydal: BB art, 2010
326 stran
www.bbart.cz

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA