Ženy na lovu (May Cobbová)

Tato kniha se na první pohled tváří jako romantický příběh o nespokojené ženě, ale na pozadí bublá něco velmi temného. Jak se na správný thriller sluší.

Sophie má ideální manželství, vlastně její splněný sen, přesto má pocit, že jí tak trochu něco chybí. Vzrušení. Z velkého Chicaga a ruchu nakladatelství se dostala do menšího města ve východním Texasu. Rodina je přece to nejlepší, co se může člověku přihodit, nebo ne? Poklidný život jí ale najednou nestačí. Spolehlivá kamarádka Erin se dostává do pozadí a Sophie se touží dostat do blízkosti extravagantní Margot. Zajímavá bohatá žena má kolem sebe skupinu obdobně smýšlejících žen. Říkají si: Ženy na lovu. Margot se pro Sophii stane posedlostí. Večírky plné zvláštního programu a vášní jsou čím dál tím nebezpečnější. Obzvláště pro Sophii.

Ze začátku vypadá příběh jako osud typické rozmazlené paničky. Sophie se snaží tak moc zapadnout mezi takzvanou smetánku a ženy, které jsou skutečně vidět. Speciální společenství vypadá na první pohled velmi zábavně. Úvodní spousta zábavy a smíchu se ale najednou mění v čistokrevný thriller, u kterého nevíte, kdy vám kdo „bodne dýku do zad“.

Pokud si nejprve budete myslet, že se jedná o romantiku, tak počítejte s dobrým psychologickým thrillerem. Jen na něj musíte pár stran počkat. Úvodní čtivo příběhu je ale dobře napsané, i když si možná myslíte, že spíše čtete erotickou literaturu. Nebojte se, o napětí při hledání pachatele nouze nebude.

Příběh se odehrává v různých časových rovinách, autorka ho prokládá i psaním od vražedkyně. V příběhu se objevují i různé postavy. Ne všechny poznáte dobře, ale jejich charakter a osudy jsou výborně popsané.

Autorka, May Cobbová, pochází z východního Texasu, kde se také odehrává román. Vystudovala sice viktoriánskou literaturu, ale více ji zajímají detektivky. Ženy na lovu jsou její první česky vydanou knihou.

V románu také upozorňuje na významný jev posledních let, kdy na sebe a okolí prozrazují lidé na internetu zbytečně příliš a mohou se tak dostat do problémů. Přítel nemusí být vždy přítelem.

Jeden ze recenzentů na zadní straně obálky této knihy uvádí, že se bude líbit všem milovníkům Zoufalých manželek, Protivných sprostých holek i Sedmilhářek. A rozhodně se nemýlí. Nepředvídatelnost a vášně tu rozhodně mocně hýbou příběhem.

Nakladatelství JOTA, 2023
Originální název: The Hunting Wives, 2021
Překladatel: Dana Konvičková
352 str.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA