Richard Preston

*5. srpna 1954 Cambridge, Massachusetts, USA

Mikro Crichton PrestonKterý autor technothrillerů může říct, že je po něm pojmenován asteroid?

Bratr slavnějšího Douglase Prestona vystudovat angličtinu na Princetonské univerzitě a brzy po absolutoriu začal psát, především faktografické knihy. Jeho publikace jsou proslulé rozsáhlými průzkumy, a tak hned první knihy o astrologii a stavbách oceláren obdržely řadu cen, a co víc, na počest úspěšné knihy „First Light – The Search for the Edge of the Universe“ byl po autorovi pojmenován asteroid…
Počátkem 90.let se díky dramatické návštěvě Afriky autor začal zajímat o virus Ebola, z čehož nakonec vznikl faktografický thriller The Hot Zone, který byl volnou inspirací pro film Smrtící epidemie s Dustinem Hoffmanem. Další román o virech byl The Cobra Event a pohrával si s myšlenkou bioterorismu a zneužití moderních vědeckých poznatků. Fikce se však brzy stala děsivou realitou, když se v Americe rozpoutala antraxová aféra… Volnou trilogii o virech Dark Biology uzavřel román The Demon in the Freezer.
Richard Preston má na svém kontě také řadu odborných článků a esejů, vycházejících z výzkumů ke svým knihám, příběh ze sekvojového lesa The Wild Trees a dětskou vánoční pohádku.
Po smrti Michaela Crichtona byl nakladatelstvím a správci dědictví vybrán, aby dokončil jeho rozepsaný thriller o mikrobiologickém výzkumu. Preston vycházel z původního konceptu, poznámek a výzkumu Crichtona, tudíž dobré 2/3 románu jsou jeho – nakolik se román vydařil, bude možno zjistit v září 2013.
Autor nyní žije v New Jersey se svou ženou a třemi dětmi.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.richardpreston.net

VYŠLO ČESKY ::

  • Zákeřná Ebola (The Hot Zone, 1994; Knižní klub, 1996)
  • Případ Kobra (The Cobra Event,1998; Knižní klub, 2000, 2013)
  • Mikro (+ Michael Crichton, Micro, 2011; Knižní klub, 9/2013) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA