Pravdu neumlčíš (Jane Isaacová)

Druhý díl ze série s šéfinspektorkou Helen Laveryovou ukazuje prorůstající zločin tam, kde byste to nečekali. I když možná budete mít dojem, že znáte pachatele, buďte si jisti, že jste teprve na začátku. Autorka to ještě pěkně rozjede.

Další detektivka britské autorky Jane Isaacové vyšla koncem ledna v nakladatelství Kniha Zlín. A začíná pořádně děsivě. Dvě nejlepší kamarádky Eva a Naomi si volají přes Skype. Naomi najednou zjistí, že u ní doma někdo je. V tu chvíli jí ústa zakryje ruka v rukavici a mizí ze záběru. Eva se stává svědkyní brutálního útoku a snaží se dostat mimo. Šokovaná žena zavolá Naomi pohotovost, ale sama se snaží zmizet. Obává se totiž, že je další na řadě.

Vyšetřování se ujímá právě šéfinspektorka Helen Laveryová se svým týmem. A Naomi už nachází mrtvou. Netuší, kdo poslal pro zdravotníky a nemá žádná vodítka. Případ se zpočátku zdá velmi nesnadný. Proč musela Naomi zemřít a komu všemu ještě hrozí nebezpečí.

Helen se ale jen tak nevzdává. Ačkoliv má problematický život, ve kterém se snaží zvládnout výchovu svých synů, na které má minimum času, ale i osobní citovou bouři. Do své práce se snaží dát vše a nejspíš někomu pořádně šlape na kuří oka.

Helen je matka dvou dospívajících chlapců a bydlí s nimi v domě dvé matky, která jí se syny pomáhá. Také Helenin otec pracoval pro policii a ona pokračuje ve stejné práci. Šéfinspektorka si nejspíš získá sympatie pro svou lidskost, starostlivost i obrovskou snahu vyřešit případ, i když o to někteří vůbec nemají zájem a dávají jí o tom pořádně vědět. Autorka Jane Isaacová si všímá nejen těžkého postavení matky, která se snaží zvládat nejen svou mateřskou roli, ale také náročnou práci v rámci vyšetřování případu. Sledujete složité a často téměř bezvýchodné kroky Helen. Procedurální části se střídají psychologickými pasážemi. Autorka vytvořila velmi uvěřitelné postavy s jejich světlými a někdy i pořádně temnými odstíny.

Snadno se necháte vtáhnout do příběhu. Zhruba v polovině knihy můžete mít pocit, že je vše vyřešeno, ale nenechte se mýlit. Najednou zjistíte, že stránky hltáte a jistota, kterou jste pociťovali, je pryč.

Britská autorka Jane Isaacová píše bestsellerové detektivní série a psychologické thrillery. Jane pomáhá při psaní, že je vdaná za bývalého detektiva. Série s Helen Laveryovou má pět dílů.

Nakladatel: KNIHA ZLÍN, 2024
Originál: The Truth Will Out, 2014
Překlad: Alena Gentile
304 str.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA