Očistný obřad (Mark T. Sullivan)

Mark Sullivan Očistný obřadDobrodružný thriller s naprosto podmanivou atmosférou…

Tento román jsem poprvé četla na střední škole a už tehdy mě naprosto uchvátil. Pamatuji si, že to byl velmi silný zážitek, a teď, když kniha vychází znovu, je ideální čas ověřit si, jestli zapůsobí i podruhé.
Strhující příběh je zasazený do nádherné zimní přírody Kanady, kam si jezdí američtí byznysmeni zahrát na lovce. Na Metcalfově pozemku je velké množství jelenů a malé letadlo právě přivezlo nesourodou skupinu svátečních lovců, amatérů i odborníku, aby si tu skolili svého vlastního jelena. Ve skupině je i Diana Jackmanová, vypravěčka příběhu. Po letech, kdy se vzdala svých stopařských dovedností a žila běžný život programátorky softwaru, se znovu vrací ke svým téměř zapomenutým kořenům a snaží se obnovit své schopnosti indiánského lovce. Sněhem přikrytá divočina jí dává zapomenout na všechny starosti. Až do chvíle, kdy jednoho z místních průvodců najdou mrtvého…
Věta „z lovců se stala lovná zvěř“ působí sice otřepaně, ale tady sedí tak, jako by byla vymyšlená speciálně pro tuhle knihu. Skupina lovců i personál lovecké chaty zažívá noční můru, když jim dojde, že neznámý lovec a vrah v nich vidí kořist, že je stopuje jako oni jeleny, a když je dostihne, vyvrhne je stejně, jako zálesáci zpracovávají vysokou. Vysílačka je zničená a letadlo přiletí až za deset dní. Zůstane tu však vůbec někdo, pro koho by se mělo vracet…?
Originál: The Purification Cremony
Překlad: Michal Prokop
Vydal: Rybka Publishers, 1998, 2008

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA