Mezi námi lháři (Caroline Englandová)

Svatba je událost, na kterou se sjedou dobří přátelé svatebčanů. Samé dokonalé páry v takový dokonalý den. Ale dramatická událost ukáže trhlinu v té perfektní fasádě nablýskaných úsměvů…

Nick si bere Lisu. Na své svatbě samozřejmě má své kámoše ze střední školy, se kterými tvořil nerozlučnou partu: Willa, Dana a Jennifer. Jen je šťastně vdaná, má tři děti. Danova přítelkyně Geri čeká mimčo, už brzy se jejich životy navždycky změní. Willova žena Penny má panický záchvat, ale nikdo nechápe jeho příčinu. Navenek dokonalé, ale… Jen lže svému muži, Dan lže, Will lže, Nickovi lžou jeho rodiče. To je tedy parta. Je tu vůbec někdo, kdo je úplně bez viny?

První polovina mi přišla jako solidní společenský román, kde jsou na talíři scény z rodinných životů, nevěry, vazby na rodiče, psychické nevyrovnanosti. Každá postava řeší své trápení, ale spolu dohromady se smějí, omílají stále ty stejné historky ze školy, hlavně ať nikdo nepozná, co se děje pod povrchem. Kdyby měli jednoduché životy, nebylo by pravda o čem psát. A tak odhalují dávná tajemství, řeší aktuální hrozby, životní křižovatky.

Asi nebylo chytré očekávat od knihy thriller, i když jsem z anotace získala ten dojem. Člověk pak čeká, že se něco dramatického, kriminálního bude dít, a čeká a čeká… Místo toho čekání si mohl víc vychutnat ta malá rodinná dramata, skrytá za úhlednými britskými dvojdomky.

Druhá polovina nabrala spád, i když do thrilleru měla daleko. Spíš už čtenář poznal všechny aktéry (naštěstí jich není tolik, aby se v nich nevyznal) a sleduje své oblíbence, jak se s výzvami osudu poperou. Jako v nějakém seriálu, kde odhalujete tajemství ostatních lidí, na které jste si zvykli, a na konci se divíte, že už je po všem.

Mezi námi lháři obstojí coby psychologický společenský román s tajemstvími, tahle kategorie na něj pasuje nejlíp.

Originál: My Husband´s Lies, 2018
Překlad: Jan Kozák
Vydal: Jota, 2020
394 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA