Město nekonečné noci (Douglas Preston, Lincoln Child)

New York svírá strach – chladnokrevný zabiják vraždí vlivné a bohaté a stíná jim hlavy. Kdo bude příští oběť? Stihne poručík D´Agosta chytit vraha do Vánoc? Přežijí tenhle díl všechny důležité postavy? 17. pokračování oblíbené série thrillerů přinese odpovědi…

Nejbohatší špičky města, magnáti, milionáři, oligarchové s temnou minulostí a neprůstřelným bezpečnostním systémem, ti všichni jsou potencionálními cíli záhadného vraha. Je chytrý, precizní a žádná překážka pro něj není nepřekonatelná. Co když se dalším jeho cílem stane sám neprůstřelný agent Pendergast? Podaří se autorům překonat sami sebe?

A máme ho tu zas. Zvláštní agent Pendergast se vrací k vyšetřování vražd, které dokonce nijak nesouvisí s jeho prokletou rodinou. Po melodramatických předchozích dílech se autoři vracejí ke klasickému schématu detektivního pátrání, jaké se jim osvědčilo v úplně první knize. A je to tak přiznaný návrat, že na to samy postavy poukazují. Opět poručík D´Agosta dostane případ a agent Pendergast mu bude nápomocen, tj. nenápadně poručíka nasměruje tam, kam bude sám chtít. Dokonce se tu vrací i protivný pisálek Bruce Harriman, aby svými články zahýbal dějem i žlučí těch, o kterých píše. Oblíbeného novináře Billa Smithbacka si autoři zabili, tak se musíme spokojit jen s tímhle. A i když Harriman byl a je osina v zadku, v tomhle díle ho budete litovat.

V románu se vyskytuje spousta dalších odkazů na první knihy, naštěstí ale autoři nezašli tak daleko a nezopakovali zde objev nestvůry z indiánských legend. Kdepak. Totožnost záhadného pachatele geniálních vražd bude zcela prozaická a překvapivá, a i agent Pendergast bude mít co dělat, aby si vše spojil včas.

Thriller je dárkem na léto pro všechny příznivce oblíbené série a také příslibem, že i ty následující knihy budou klasičtější a ne tolik přepjaté. Chystaný seriál s Pendergastem šel k ledu – agenta a jeho šílená dobrodružství snese spíš papír než obrazovka, a tak zůstává série ve výlučném vlastnictví nás, čtenářů…

 

Originál: City of Endless Night, 2018
Překlad: Jana Pacnerová
Vydal: BB art, 2018
280 stran

Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.