Dostihová vražda (Frances Eveshamová)

Somerset je sice idylka, ale vraždí se všude, bez ohledu na krásu krajiny…

Do malého městečka Lower Hembrow se na důchod přestěhoval bývalý policista Adam Hennessy. Chce si odpočinout a vést v klidu svou hospodu. Ale případy si ho tak nějak vždycky najdou, ať už v prvním díle Venkovská vražda, nebo tady kolem závodů.

V nedalekém dostihovém závodišti se utkaly dvě dívky – žokejky ze soupeřících stájí, Belinda a Alexa. Finiš dostihu byl sporný a komise rozhodla o vítězství Alexy, i když mnozí si mohli myslet, že podváděla. Nikoho ve vesnici proto nepřekvapí, že jakmile je Alexa nalezena mrtvá, místní policie automaticky podezřívá druhou žokejku. To se ale pochopitelně nelíbí její matce, a tak poprosí Adama, aby zjistil pravdu a vysekal Belindu z maléru. A ten hned zapojí svou kamarádku Imogen, druhou hlavní postavu.

Adam je majitelem hospody, Imogen Bishopová zase šéfuje hotýlku. Oba jsou tak v centru dění, respektive drbů, a tak můžou vesele vyšetřovat, málem ani nemusí vytáhnout paty z domu.

Na téhle sérii se mi líbí, že autorka Frances Eveshamová boří klasická očekávání – Adam není ztepilý fešák, ale plešatý tlouštík, a mezi oběma hlavními postavami není žádný romantický vztah. Naopak, do skupiny amatérských slídilů přidali i své přátele/možné budoucí partnery, novinářku Steph a malíře Daniela.

Policie se tu moc nevyskytuje, a tak vidíme jen tolik, kolik zjistí čtveřice pátračů. A ti ještě k tomu pomáhají zajišťovat Jarní slavnosti, jak se na správné členy vesnického výboru sluší. Co by mohlo být víc britského?

Dostihová vražda je poklidná, pohodová detektivka z malé obce se semknutou komunitou, kde se nic neutají. A to, co se někdo utajit snaží, rozkryjí Imogen s Adamem (anebo prodavačka v koloniálu). Potřebují k tomu jen bystrý úsudek, schopnost vnutit se kamkoli, pár obědů zdarma a intenzivní snahu předstírat, že je dostihy opravdu šíleně zajímají…

Originál: Racing Murder, 2021
Překlad: Ivana Mertlová
Vydal: Dobrá detektivka, 2023
194 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA