Doručovatelky (Alex Smith)

V Norwichi zmizí dvě děvčata, která tam rozvážejí místní noviny. Kriminálka rozjíždí pátrání všemi směry, ale docela se hodí, že do města přijel náhodou i londýnský expert na únosy a pohřešování, Robert Kett. Jeho šéf z Metropolitní ho požádá o výpomoc, ačkoli místní komisař Clare neskáče radostí. Ani Robert není nadšený, návrat do rodného města měl znamenat nový začátek pro jeho rodinu i pro něj – daleko od policejní práce. No, to moc nevyšlo…

Robertova žena byla unesena a doteď po ní nejsou žádné stopy, sám má nyní na krku jejich tři dcery, což není žádný med. Nějaký jiný autor by z té bezvýchodné situace vyždímal temné psychodrama, ale Smith to vše dokázal popsat tak nějak s nadhledem. Kett s sebou všude tahá svou nejmladší, 18 měsíční Moiru, kterou nedokázal udat do žádných jeslí, což způsobuje řadu úsměvných situací. I když má nečekaný otec-samoživitel nervy na pochodu (a pod povrchem probublává jeho dobře potlačovaný zármutek po manželce) dokáže se účastnit náročného vyšetřování únosu.

Časem už to taková sranda není, jak jde případ různými slepými uličkami a prohrabuje se delikventy celého norfolkského hrabství. Ale právě to, že je polda sám otcem dětí a na místo obětí si představuje své holky, z něj dělá silnou, sympatickou a zajímavou postavu, odlišující se od ostatních.

Autor sám má tři dcery, takže moc dobře zná tu směs lásky, strachu a nervů, a tady ji popsal naprosto věrohodně. Jsem zvědavá, jak příběh Roberta posune v dalším díle.

Originál: Paper Girls, 2019
Překlad: Alžběta Komrsková
Vydal: Vendeta, 2022
258 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA