Chladná spravedlnost (Ant Middleton)

Když je někdo jako Middleton borec úplně ve všem, co dělá, nemusí to znamenat, že umí i psát. Ale někdy se vydaří…

Poslední dobou regály knihkupectví plní bývalí příslušníci speciálních jednotek, kteří si vzali do hlavy, že napíšou prózu inspirovanou vlastními zkušenostmi. Občas je to dobré, občas se v tiráži objeví malými písmeny zkušenější spoluautor, a občas se ukáže, že maník opravdu psát umí.

Ant Middleton je v Británii fenomén, šlapající na paty Bearu Gryllsovi. A teď napsal svižný thriller ve stylu Lee Childa o bývalém vojákovi, který se ocitne v maléru někoho jiného, a chce nejen přežít, ale taky zjistit, o co jde.

Mallory cítí vinu za zranění svého kamaráda Donna v akci, a tak když přítelova matka hledá, kdo by pomohl najít jeho ztraceného bratra někde v Jižní Africe, Mallory váhavě souhlasí. V Johannesburgu ale šlápne do vosího hnízda. Ale možná jsou pořádné problémy přesně to, co potřeboval – aby nemusel myslet na své vlastní…

Opravdu jsem nečekala, že by to mohlo být dobré, a vlastně ani v polovině knihy netušíte, o co tam jde. Ale je to dost jedno, protože se ani na vteřinu nenudíte, příběh vás strhne nepřetržitou akcí, rvačkami a honičkami (nebo prostřihy do minulosti, kde došlo k osudné misi, která Donna poslala do nemocnice).

Hlavní hrdina Mallory je perfektně vycvičený zabiják s traumatem, ne tak omezujícím, jako měl hrdina v knize Tulák, ale i tak ho to dělá zajímavým a polidšťuje ho to. Nemáte s ním pocit, že by byl neprůstřelný a nadlidsky dokonalý až do směšnosti. Autor nějak dokázal napsat odsýpající příběh z prostředí vojenských a zpravodajských operací, aniž by zaváněl bondovkou nebo nudil příliš podrobnými analýzami.

Chladnokrevná spravedlnost je chytrý, strhující a nepřekombinovaný thriller na víkend pro všechny, co čekají na nového Jacka Reachera, takový, který potřebujete dočíst až do poslední stránky…

Originál: Cold Justice, 2021
Překlad: Lumír Mikulka
Vydal: Kalibr, 2023
414 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA