Bear Grylls

*7. června 1974 Severní Irsko

Světoznámý dobrodruh, který už od mládí plachtil a skákal s padákem, se dal i na beletrii, přesně podle svého gusta…

Pro dobrodruha s titulem z Etonu a zkušenostmi z SAS není žádný sport neznámý, žádný kontinent neprozkoumaný, žádný extrém nepřekonatelný.

Díky televizní sérii, v které pokořoval divočinu i lidské limity, se proslavil po celém světě. O svých náročných expedicích napsal několik knih (česky vyšlo Vzhůru, 2011) i životopisů (chystá se na rok 2018). Coby otec tří dětí začal psát i dobrodružné knihy pro kluky o přežití v divočině s řadou praktických návodů (česky Cesta vlka a Zlato bohů, 2012).

V roce 2015 se pustil i do thrillerů pro dospělé. Na pomoc s psaním si přizval přítele Damiana Lewise, válečného zpravodaje a autora military románů i faktografických knih, se kterým prozkoumali kufr Bearova dědečka-brigadýra, jehož fascinující obsah pak posloužil jako základ prvního románu s Willem Jaegerem. Nakladatelství Orion natolik věřilo v úspěch Gryllsovy série, že ji ocenilo na víc jak milion liber. Hrdina již tří dílů Will Jaeger je prý kombinací Bonda, Bournea a Indiany Jonese, čili potěší fanoušky Clivea Cusslera. Bear Grylls v sérii uplatnil všechny své expedice i službu v britských speciálních jednotkách SAS, kde sloužil v 90. letech.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.beargrylls.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Let duchů (Ghost Flight, 2015; Jota, 2017)
  • Hořící andělé (Burning Angels, 2016; Jota, 2018/2)
  • Štvanice (The Hunt, 2018; Jota, 2020) Vyjde v únoru
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA