Tim Sullivan

*21. února 1958

Britský scenárista se díky lockdownu stal i spisovatelem…

Tim natočil svůj první krátký film ještě na studiích v Cambridge. Jak sám tvrdí, nehnala ho touha stát se scenáristou, jako spíš vzdor otci, který z něj chtěl mít právníka. A tak je Tim jedním z mála scenáristů s právnickým diplomem v kapse.

Foto: web autora

Úspěšnou kariéru scenáristy v Kanadě i doma v Anglii přerušil až covid. Milovník dobrých detektivek Raymonda Chandlera měl v lockdownu najednou spoustu času napsat svou vlastní, zasazenou do Bristolu, odkud pocházejí jeho rodiče. Po zkušenostech během práce na seriálu Sherlock Holmes s Jeremym Brettem Tim usoudil, že každý pořádný filmový detektiv se pohybuje na autistickém spektru, a tak i Timova postava tam bude. Autor však chtěl u Aspergera zdůraznit hlavně jeho přínos, vysvětlit čtenářům jiný náhled na svět.

První dvě knihy s detektivem seržantem Georgem Crossem vydal Tim Sullivan sám elektronicky a během prvních čtyřech měsíců se tak dobře prodávaly, že si toho všimlo nakladatelství a nabídlo Timovi smlouvu na další díly série. George Cross je sice pedant a excentrický podivín, ale má výsledky a čtenáře zajímají mimořádné postavy. Čtvrtý příběh vychází v Británii v listopadu 2022…

VYŠLO ČESKY ::

George Cross

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.timsullivan.co.uk/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA