Freida McFadden

Americká autorka je zároveň úspěšnou lékařkou a popularitu svých psychothrillerů si náramně užívá. Bestsellerová autorka je aktivní lékařkou specializující se na zranění mozku. Ačkoli Freida nikdy netoužila stát se spisovatelkou na plný úvazek, napsat a vydat vlastní knihu byl její dávný sen. Ale pokusy prorazit tradičním způsobem narážely na potíže. A tak Freida využila možnost vydat vlastním nákladem e-knihu, bez nějakých tlaků nebo strachu ze selhání. Jednu úspěšnou kariéru už koneckonců měla.

Nejprve napsala humorné zpracování svých zážitků z lékařských stáží (po vzoru knihy Ďábel nosí Pradu, jen s tím, že práce v nemocnici je mnohem horší…), ale pak přešla na psychothrillery, které sama ráda čte. Za jejím úspěchem je prý jen náhoda, že se zrovna její knížka potkala s tím, co lidé právě chtějí číst. Plus aktivní propagace na sociálních sítích udělaly z knihy Pomocnice světový bestseller.

Autorka má nyní na svém kontě 18 napínavých psychothrillerů, které se překládají do 30 jazyků a kralují předním příčkám bestsellerových žebříčků. Pomocnice vyhrála International Thriller Writers Award pro nejlepší paperback roku 2023.

Rodilá Newyorčanka často zasazuje své knihy do New Yorku, ale nyní žije s rodinou v Bostonu. Velmi ji v psaní ovlivnila Gillian Flynn a její román Zmizelá, je velkou fanynkou série Rizzolli a Isles autorky Tess Gerritsen.

VYŠLO ČESKY ::

  • Za zamčenými dveřmi (Locked Door, 2021; Kalibr, 2024) NOVINKA
  • Pomocnice (Housemaid, 2023; Kalibr, 2023)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.freidamcfadden.com/

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA