Ellison Cooper

Uznávaná antropoložka, jejíž život by strčil do kapsy i doktorku Brennanovou, píše thrillery z oborů, které zná…

Odbornice přes neurovědu, archeologii, starobylé kultury a lidská práva. Před studiem antropologie koketovala také s právnickým vzděláním, pomáhala vyšetřovat vraždy pro kancelář Veřejného obhájce ve Washingtonu D. C. Strávila 9 let na mayských vykopávkách. Je záchranářským dobrovolníkem v programu při přírodních katastrofách.

Jednou ji napadlo, že by si ráda přečetla thriller, který by skloubil její vášně – archeologii, neurovědu a záchranářské psy. Nakonec si ho ale musela napsat sama… Poté, co její malý syn onemocněl, začala trávit dlouhé chvíle v čekárnách vymýšlením temných zápletek, aby nemusela myslet na současné problémy. Psaní se jí stalo únikem, ale zároveň i novým začátkem coby spisovatelky. 

Na to, že se učila psát beletristický text sama za pomoci povídek a odmítavých reakcí redaktorů a jejich připomínek, je mezinárodní překlad a smlouva na tři další knihy víc než jen úspěchem… Série s federální neuropsycholožkou Sayer Altairovou má prozatím tři díly. Je ideálním čtením pro fanoušky forenzních sérií Kathy Reichsové nebo Patricie Cornwellové.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.ellisoncooper.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Až na kost (Cut to the bone, 2020; Vendeta, 2021) Vyjde v dubnu
  • Pohřbení (Burried, 2019; Vendeta, 2020)
  • V kleci (Caged, 2018; Vendeta, 2019)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA