Dreda Say Mitchell

Britská spisovatelka s karibskými kořeny se věnuje podpoře gramotnosti ve vyloučených lokalitách, získala za to i prestižní ocenění…

Britská novinářka, spisovatelka a rozhlasová komentátorka, Dreda Say Mitchell (*1965) 25 let pracovala jako učitelka a vzdělávací konzultantka se zaměřením na děti z chudých čtvrtí a menšin.

Foto: Wikipedia Commons / The British Library – World book night 2022, CC BY 3.0

Spisovatelskou kariéru nastartovala kurzem tvůrčího psaní, její debut Running Hot získal CWA John Creasey award, poprvé udělený autorovi černé pleti. Od té doby Dreda napsala přes 17 dalších detektivních knih, včetně zjednodušené četby (Quick read) na podporu gramotnosti v těžko dostupných komunitách. Píše jak psychologické thrillery, tak i drsné krimi z podsvětí. Její knihy se překládají do 14 jazyků. Porotcovala v řadě literárních soutěží, včetně John Creasey Dagger, byla patronkou nebo ambasadorkou různých cen.

Vedla také kurzy tvůrčího psaní ve věznicích pro mladistvé delikventy, někteří její frekventanti slaví se svou tvorbou úspěchy. Dreda získala od královny Řád Britského impéria za služby literatuře a vzdělávací činnost ve věznicích.

Autorka je nyní také součástí prestižní antologie 12 povídek, rozšiřujících svět Slečny Marplové o nové případy. Antologie má oficiální souhlas majitelů práv Agathy Christie, jsou tam ti nejlepší z nejlepších.

VYŠLO ČESKY ::

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
http://www.dredamitchell.com

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA