David McCloskey

Americký autor strhujícího špionážního debutu ukazuje moderní zpravodajské služby, operující na Blízkém Východě, které zná z první ruky…

Vystudoval Mezinárodní vztahy se specializací na energetickou politiku a Blízký Východ, což se mu později hodilo v práci analytika CIA. Pracoval na různých zahraničních misích právě v té oblasti, dodával informace pro prezidentskou denní tajnou zprávu (President´s Daily Brief), informoval vysoké úředníky i členy arabských královských rodin. Posléze pracoval jako konzultant v oblasti národní bezpečnosti a strategických problémů.

Po odchodu ze CIA byl plný zážitků ze Sýrie, kde byl svědkem vypuknutí občanské války. Chtěl čtenářům tento svět přiblížit formou čtivého špionážního příběhu, kde by sledoval dění optikou různých postav. Zároveň chtěl i ukázat moderní práci zpravodajských služeb, zbavenou romantizujícího kouzla. Jeho rukopis však musel nejdřív projít kontrolou CIA, jestli neprozrazuje tajné zdroje nebo postupy. Že se román víc než povedl, dokazuje i umístění v užším výběru na ITW Thriller award pro nejlepší debut roku.

Autor žije v Texasu se svou rodinou, je velkým obdivovatelem Johna le Carrého a jeho Malé bubenice pro dokonalý popis rekrutování agentů, a Davida Ignatiuse za to, že jeho knihy obstály ve zkoušce časem.

VYŠLO ČESKY ::

  • Stanice Damašek (Damascus Station, 2021; Kalibr, 2022) NOVINKA
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA