Wendy Walker

Photo Credit: Bill Miles

Investiční bankéřka a máma od dětí píše nervydrásající thrillery…

Vystudovaná právnička a investiční bankéřka vždy chtěla mít skvělou kariéru. Mateřská dovolená byla proto pro tak akční ženu frustrující, tak alespoň začala psát – vydala dvě romantické knihy, založené na vlastních pocitech hospodyňky na connecticutském předměstí. Po rozvodu jí zůstaly starosti o tři děti, tak se po čtrnácti letech vrátila k právu a založila konzultační firmu. A její literární agent ji nasměřoval na psychothriller. Opět v něm mohla rozehrát vztahy v sevřené komunitě maloměsta, tentokrát však drcené tíhou podezírání z otřesného zločinu, který rozloží jednu malou obyčejnou rodinu.

Coby bývalá rodinná právnička se zaměřením na dětské klienty nyní čerpá ze zkušeností s duševními traumaty, její psychothrillery mají skvěle propracované a komplexní charaktery.  K románu Stín včerejší noci jí byly inspirací vlastní frustrující zkušenosti s internetovými seznamkami.

Práva na knihu o potlačených traumatických vzpomínkách Všechno není zapomenuto koupila produkční společnost Reese Whiterspoonové. Pro tento román se Wendy nechala inspirovat Johnem Grishamem a jeho otázkami morálky i moderními thrillery s nedůvěryhodnými vypravěči. Její právnické zkušenosti jí zas pomohly zorganizovat složitý příběh, strukturovat zápletku po jednotlivých detailech až k celkovému obrazu. Práva se prodala do řady zemí, od Izraele až po Portugalsko.

Rodačka z Connecticutu nyní pracuje z domova, pečuje o děti a píše romány a edituje novou řadu Slepičích polévek pro duši.

Její čtyři psychologické romány se překládají v 23 jazycích, byla prodána filmová i televizní práva.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.wendywalkerbooks.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Stín včerejší noci (Night before, 2019; Vendeta, 2020) NOVINKA
  • Všechno není zapomenuto (All is not Forgotten, 2016; Knižní klub, 2017)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA