Vražedný seznam (Brigitte Aubertová)

Brigitte Aubertová Vražedný seznamGeorges Lyons, vypravěč příběhu rozděleného na kapitoly podle dnů, bydlí nedaleko Ženevy a sice své Marthě tvrdí, že pracuje v jedné společnosti ve funkci mezinárodního poradce, ale ve skutečnosti je bankovní lupič. Odlétá do Bruselu na přípravu další loupeže a zde ji spatřuje – ovšem se zrzavými vlasy – ve společnosti jiného muže. A pak zase – v den loupeže peněz. Ta se sice povede, ale tím příběh vlastně teprve začíná.

Na přebalu se píše, že se jedná o psychothriller a že se od románu nedokážeme odtrhnout. Ano, s tím by se dalo souhlasit. Knihu jsem přečetl během dvou dnů, čte se lehce, je napínavá, čtenář prostě vlastně až do poslední stránky neví, na čem je.

Snad jen dvě poznámky. K označení psychothriller bych si dovolil dodat, že se špionážní zápletkou. A za druhé – Kromě Ženevy, Bruselu a dalších míst se kousek knihy odehrává ve Drážďanech a to Drážďanech roku 1990. A tak si říkám – proč nenapsala aspoň malou poznámku o tom, jak obrovský rozdíl pociťoval Georges mezi čerstvě postkomunistickými Drážďanami a třeba švýcarskými městy?

Originál: La Rose de Fer, 1993
Překlad: Miluše Krejčová
Vydalo nakladatelství: Motto (www.motto.cz), 2003

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA
Nejnovější komentáře

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

Informace

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR