Vražda v kožených rukavicích (Ngaio Marshová)

V domě pana Petra Pyka přestala být přistěhováním pana Cartella pohoda. Zčásti to způsobila jeho nevychovaná fena Pixie, zčásti jeho sestra paní Cartellová se svojí protivnou neteří Moppet (Cácorka) a jejím přítelem. V každém případě se oběd, na který je pozvána i nová sekretářka pana Pyka Nicola moc nevydaří. Když je ráno pan Cartell nalezen ve výkopu a případu se ujímá inspektor Alleyn se svým spolupracovníkem Foxem, je jasné, že nepůjde o pouhou nehodu či žert, ale o vraždu. Situace je díky noční honbě za pokladem v rámci večírku pořádanému lady Bantlingovou dost nepřehledná – kolem výkopu je spousta stop jak jehlových podpatků, tak sportovní obuvi, neboť zde bylo umístěno jedno s hesel pro hledače pokladu.

Inspektor Alleyn se případem prokousává a podezření padá střídavě téměř na všechny.

Osobně jsem se domnívala, že jsem vraha odhadla, tak od třetiny knihy jsem si myslela, že tipuji správně a velice mne na konci potěšilo, že vrahem byl někdo úplně jiný.

Knížka se čte lehce, děj není výrazně napínavý, ale příběh je myslím velmi dobře napsaný a k poutavosti knihy přispívá i rodící se láska mezi Nicolou a Ondřejem, synem lady Bantlingové.

Originál: HAND IN GLOVE, 1962
Překlad Josef Kružík
Nakladatelství Vyšehrad, 1973 (tehdy 16,– Kč!!!)

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Oluš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA