Vražda o Vánocích (Lee Harrisová)

Lee Harrisová Vražda o VánocíchBývalá jeptiška a čerstvá novomanželka Christine Bennetová má problém, aby vytvořila pro svého Jacka, co nejhezčí první společné Vánoce. Díky přítelkyni se podaří i pečení cukroví. S nadšením odjíždějí oba novomanželé oslavit Štědrý večer do kláštera, kde Chris prožila několik let. Těší se na kněže Hudsona McCormicka, který ale přestože je ohlášen, stále nepřijíždí. Po knězi zbyde na parkovišti pouze talár a spousta otázek, kam se mohl ztratit nebo spíše kdo mohl mít důvod tak laskavého člověka unést. Policie tápe a Christine se snaží tuhle záhadu vyšetřit. Počáteční neochota představitelek kláštera cokoliv prozradit je okolnostmi brzy zlomena. To však nezabrání vraždě jedné ze starých jeptišek, která patrně věděla více než ostatní.

Počátek knihy připomíná spíše milostný román, což vůbec není na škodu. O pár stránek dále se už ale pouštíme spolu s hrdinkou do tajemného a napínavého pátrání, které sahá do minulosti, jak jsme již u autorky zvyklí. Vlídnost a schopnost vcítění se, daných hlavně klášterní výchovou, otevírají Chris Bennetové většinu dveří, kde by možná ostatní neuspěli. Christine už téměř nepotřebuje pomoc svého manžela Jacka, který je policistou a z amatérského detektiva se tak stává téměř profesionálka.

Lee Harrisová patří díky svému stylu vyprávění mezi autory klasických detektivek, kteří nepotřebují pro napsání dobré knihy spoustu akce a násilí, důkazem je i právě tato knížka.

Originál: The Christmas Night Murder, 1994
Překlad: Lubomír Veselý
Vydalo nakladatelství MOTTO
, 2007

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA