Únos (Lee Child)

Lee Child ÚnosAdrenalinovou jízdu slibující Jack Reacher opět nezklamal. Byť se obyčejný únos něčí manželky může zdát nevýznamný a nedostatečný na to, aby utáhl zápletku na 350 stranách, opak je samozřejmě pravdou. Protože jakmile je na scéně Reacher, situace se vždycky pěkně zkomplikuje a nic není tak jednoduché, jak se zdálo být.

Obzvlášť když si bývalého vojenského vyšetřovatele najme na pomoc krajně podezželý Edward Lane, majitel možná legální bezpečnostní agentury, obklopený stejně vysoce nebezpečnými ochránci. Reacher by mezi ně skvěle zapadl, s tím rozdílem, že Jack má svědomí, morální zásady a taky zdravé pochybnosti. Protože co když únos své ženy zosnoval právě Lane a teď tomu jen dává kulisu důvěryhodnosti?
I když je Reacher v mnoha ohledech nadaný až nadlidskými schopnostmi, v tomto případě prostě tápe, protože ať už je únosce kdokoli, nepostupuje očekávaným směrem. Něco je jinak, špatně, a Jack neví co.
Únos skončí krachem, předání výkupného se nezdaří. Reacher proto najede na režim „krajních prostředků“ což vždycky slibuje jednu akci za druhou, stoupající napětí a na konci padající hlavy. A přesně to také čtenáři od Lee Childa očekávají, k tomu pochopitelně precizní boj, detailní znalost prostředí, důraz na břitké dialogy a vrstvení jednoho zvratu na druhý. Tady se nám ještě navíc dostane vhledu do dost hrozného světa nájemných žoldáků a afrických občanských válek, Jack Reacher bude v poslední čtvrtině (která vždy stojí za to) operovat mimo půdu Spojených států a dokonce – světe, div se – poprvé v životě půjde nakupovat do obchodního domu. Čili samé šoky, zvraty a lákadla…

Originál: The Hard Way
Překlad: Iva Harrisová
Vydal: BB art, 2007
347 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA