Ukázka z knihy Roberta Bryndzy Noční lov

Nedávno jsme vám nabídli recenzi thrilleru Dívka v ledu. Nyní vydává nakladatelství Cosmopolis, součást Nakladatelského domu GRADA, druhý příběh spisovatele Roberta Bryndzy. V thrilleru Noční lov, jenž se odehrává za jednoho parného léta v Londýně, čelí oblíbená vyšetřovatelka Erika Fosterová a její tým další nebezpečné výzvě. Pokud vám z Dívky v ledu šel mráz po zádech, z Nočního lovu vás bude polévat horko…

Přečtěte si ukázku z knihy Noční lov.

Robert Bryndza Noční lovJack ležel v posteli a pokoj se s ním nepřestával závratnou rychlostí točit. Chvíli mu trvalo, než si uvědomil, že televize zhasla a ztichla a že leží ve své vlastní ložnici. Panika ho nezachvátila, tuto emoci si neuvědomoval, byla příliš nejasná a vzdálená. V myšlenkách se opět vrátil ke své manželce Claire. Ve tmě rukou zapátral na její straně postele a zaplavila ho vlna zmatku. Kde je?

Matrace vedle něj se mírně prohnula, jak někdo vlezl na postel. Natáhl ruku a ucítil teplo.

„Claire?“ řekl přeskakujícím hlasem do tmy. Pohnul rukou a dotkl se oblečeného těla. „Claire? Kdy ses vrátila domů?“ Nehledě na drogy, které mu kolovaly v krvi, si uvědomil, že odešla. Opustila ho. Odstěhovala se i s dětmi. Ztuhl a pokusil se odtáhnout.

„Ššššš… jen klid,“ ozval se nějaký hlas. Nepatřil Claire. Byl příkrý a zazníval v něm i zvláštní vysoký tón.

Jack se snažil dostat pryč, ale postel se pod ním prohýbala a kolébala. V rukou a nohou neměl žádnou sílu, nebyl schopný koordinovat pohyby. Sáhl po telefonu, který stál na nočním stolku vedle postele, ale shodil přístroj na zem. Cítil, jak ho osoba převrátila na břicho. Pokusil se o odpor, ale paže i nohy mu jen bezvládně ležely. Hbité a silné ruce mu spoutaly zápěstí k sobě a znovu ho přetočily na záda.

Jack se snažil zakřičet, ale jeho ústa nedokázala artikulovat, takže se zeptal slabým a nezřetelným hlasem: „Kdo jssste?“

„Jen někdo, kdo chce svých patnáct minut slávy,“ zasmál se hlas. Jack slyšel zvuk rozepínání zipu a zašustění. A pak mu igelitový pytel začal pomalu klouzat přes hlavu. Ruce rychlým škubnutím zatáhly šňůrku a Jack cítil, že ji má pevně ovinutou kolem krku. Začal zrychleně dýchat. Igelit zašustil, pevně se mu přitiskl na hlavu a ještě pevněji se mu přisál ke kůži. Jedno oko zavřel, ale druhé díky tlaku igelitu zůstalo otevřené. A pak už mu nezbýval žádný vzduch, kterého by se mohl nadechnout.

Noční pták ještě pevněji sevřel igelitový pytel a vychutnával si zvuky, jež slyšel – chrčivé vzdechy a dávení. Jack nepřestával vzdorovat, jeho síla vzrůstala společně s jeho vůlí žít. Noční pták ucítil explozi bolesti, když Jack prudce trhl hlavou nahoru a praštil ho do obličeje. Noční pták zesílil tlak, ještě pevněji utáhl šňůru kolem Jackova krku, zvedl sevřenou pěst a uhodil do slisované a zdeformované tváře pod sebou.

Jedna z posledních Jackových myšlenek patřila úvaze, jestli snad nejsou venku ještě fotografové a jak úžasný příběh vznikne.

Jack sebou naposledy trhl, slabě zanaříkal a zůstal nehybně ležet. Noční pták ležel několik minut vedle Jackova těla. Pozoroval ho, cítil euforii, vzrušeně oddechoval a chvěl se.

Nakonec se tiše zvedl a jako stín vyklouzl z domu.

ANOTACE:

Robert Bryndza Noční lovPokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý…
Jedné horké červnové noci je detektiv šéf­inspektor Erika Fosterová přivolána
k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypou­le­né.
O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně
s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sle­duje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?
Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje
a dostává se do konfliktů s nadřízenými.
A navíc možná vrah začíná sledovat i ji…
Nakladatel: Grada – Cosmopolis, 432 stran, pevná vazba s přebalem, 399 Kč

Share Button

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA