Tim Lebbon

Britský mistr hrůzy kombinuje žánry a nyní se pouští i na půdu krimi thrilleru, ale po svém, děsivě…

Tim začal psát už v devíti letech, postupně se jeho divoké historky ustálily v žánrech dark fantasy a horor. První povídka mu vyšla v roce 1997, spisovatelem na plný úvazek se stal v roce 2006 a od té doby má na svém kontě přes třicet románů, nespočet povídek v antologiích, (česky vyšla např. povídka Hrůza mnoha tváří v antologii Příběhy Sherlocka Holmese, díl 27, 2007).

Krom vlastních autorských knih je Tim Lebbon součástí úspěšných frančíz k filmovým sériím, po knižním zpracování hororu 30 dní dlouhá noc si ho producenti objednali k napsání dílů do univerza Star Wars i Kong: Ostrov lebek, česky vyšla Lebbonova série, rozšiřující příběhy kolem legendárního filmu Vetřelec.

Nejnověji autor zabrousil i do nového žánru a připravil pro milovníky strachu a napětí novou lahůdku. Plánovaná trilogie kombinuje jeho oblíbený žánr urban fantasy s kriminálním thrillerem. Představuje studentku kriminalistiky Angelu Goughovou, která objeví černý trh s relikviemi bájných bytostí, které ale nejsou tak zcela mýtické, a už vůbec ne mrtvé… Druhý díl vyjde v Británii v březnu 2018.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::

http://www.timlebbon.net/

VYŠLO ČESKY ::

  • Relikvie (Relics, 2017; Baronet, 2018) Vyšlo
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA