Smrtící úder (James Hadley Chase)

Obyčejný bankovní úředníček, Chad Winters, s pramalou snahou o práci, se snaží vyšplhat do “lepší společnosti” a hlavně za vidinou velkých peněz pomocí intrik a podvodů.

Vetře se do přízně bohaté zákaznice banky Vestal Shelleyové a docílí toho, že mu dědička svěří péči o svůj nemalý majetek. Vestal nebyla zvyklá na lichotky mužů, a tak se úředníčkovo nenápadné dvoření setkává s velkým nadšením ač mladé, zato značně nehezké dámy.

Korunka, se skládá ke korunce, Chad pomalu bohatne a v tu chvíli potkává duši stejně založenou jako on sám, jíž je Eve Dolanová, tajemnice Vestal. Než ovšem tuto skutečnost správně pochopí, je nešťastně zamilován a schopen udělat pro zdroj své lásky cokoliv. Kupodivu lakomá a trochu bezcitná dědička je sympatická alespoň jedné osobě, jíž je shodou okolností policista, trpící vůči Chadovi od první chvíle setkání absolutní nedůvěřivostí.

Příběh začíná diktováním záznamu na magnetofon, které má bý vlastně jakýmsi přiznáním po dokonání vraždy, která možná není ani první, ani poslední.

Vynikající je i úplný závěr s jednoznačným sdělením, že i ten sebe líp naplánovaný zločin nemusí být úplně bez chyby.

Chase je úžasným vypravěčem s citem pro spád děje a zápletku v další zápletce, která se rozmotá snad opravdu až v posledních řádcích. Když čtete jeho příběhy, máte pocit, že něco tak ztřeštěného by snad ani nikdy nemohlo být uskutečněno. Zkrátka zcela originální značka: James Hadley Chase.

Originál: The Sucker Punch; 1954
Vydal: Ametyst 2000
Překlad: Libuše Burianová-Hasenoehrlová

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA