Rychlé lodě do pekel (Petr Eisner)

Rychlé lodě do pekelVážně silná kniha, ze které se budete třást ještě dlouho po přečtení.

Pohodový příběh z dobrodružné cesty se naprosto nečekaně mění v thriller s příměsí hororu, jehož stránky člověk hltá, až se mu napětím spojeným s nervozitou potí ruce.

Příběh mladíka, který se vydává sice na vysněnou dobrodružnou cestu do Brazílie, ale to co ho později potká, určitě netuší ani v těch nejodvážnějších snech. Už příjezd do Brazílie a nefunkčnost telefonní karty značí, že cesta nebude úplně bezproblémová, jenže tohle jen malý čajíček.

Pocit, že se jedná o skutečný příběh, dodávají i texty novinových článků na začátku a konci knihy. Přečtení toho prvního o ztracených dívkách vás znervózní a navnadí. Vzápětí se však ocitnete v přípravách na cestu a prvních dnech „dovolené“ našeho dobrodruha a na novinové oznámení téměř zapomenete. S hlavní postavou se ocitáte v místech, která by si jemné povahy zvlášť rády určitě nedopřály, ale k těmto končinám prostě patří. Náš dobrodruh potkává skupinku sympatických mladých lidí, se kterými se chce levně a rychle dostat do Téfé. Nadšeni se dostávají na loď, kde jich pojede jen pár a nebudou se nuceni mačkat tak, jak to bývá zvykem. Jenže už brzo jsou konfrontováni s realitou, která nemá s vysněnou dovolenou nic společného.

Tentokrát si velkou pozornost zaslouží i obrázek Libora Sigmunda na přebalu knihy, jehož význam je po přečtení příběhu daleko silnější.

Na románovou prvotinu jsou Rychlé lodě do pekel vážně hodně dobrý počin!

Vydala: JOTA, 2008
ISBN: 978-80-7217-573-4

 

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA