Nancy Pickardová

Vyšlo česky / Ocenění / Odkazy

BIOGRAFIE ::

* 1945

Nancy PickardováV Americe oblíbená, v Čechách se teprve začíná chytat drápkem… Narodila se roku 1945, pracovala jako novinářka a nakladatelka, a v současné době žije s manželem na dobytčím ranči v Kansasu. V roce 1986 spoluzakládala a pak nějaký čas byla prezidentkou organizace Sisters in Crime, což je instituce sdružující a chránící zájmy ženských autorek detektivního žánru. Napsala 17 románů, spoustu krátkých povídek a spolunapsala knihu o tvůrčím psaní (Sedm kroků na cestě spisovatele.)
Nancy Pickardová má tři hlavní série: příběhy s Eugenií Potterovou převzala po spisovatelce Virginii Rich poté, co Virginie zemřela a zůstal po ní nedokončený román a spousta poznámek k dalším dílům detektivek prokládaných recepty. (Za vše mluví název jedné knihy – Vraždy s 27 ingrediencemi na chilli con carne.)

Její další sérií je trilogie s Marií Lightfootovou, kde zúročila jak své zkušenosti spisovatelky, tak i pozadí psaní knih podle skutečnosti (kolik se toho v knihách zamlčí a jak se autor pokouší udělat ze sprostých policajtů skromné hrdiny…)

Nejúspěšnější sérií je ta s postavou Jenny Cain, bývalým soukromým očkem, která teď řídí městskou nadaci, a aby zjistila, proč lidi žádají o grant, zaplétá se často do nečekaných problémů. Tato série získala nejvíce ocenění.

ODKAZY::
Oficiální stránky: www.nancypickardmysteries.com

OCENĚNÍ::
Anthony award 1986 (Say no to murder)
Macavity award: (1988) za Marriage is murder; nejlepší krátký příběh: There Is No Crime on Easter Island (2006), za The Virgin of Small Plains (2007)
Agatha Award 1990 (Bum steer), 1991 (I.O.U.), 2007 (The Virgin of Small Plains)
Shamus – krátká povídka Dust devil
(+ tři nominace na cenu E. A. Poea, finalistka ceny Mary Higgins Clark)

ČESKY VYŠLO ::
Série s Mariií Lightfootovou:

  • Prsten pravdy (překl. Barbora Klasová, orig. Ring of truth, BBart, 2005)
Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA