Robert K. Tanenbaum

Jeden z nejznámějších amerických právníků studoval práva v Kalifornii v Berkeley. Jeho kariéra úspěšně stoupala od prostého asistenta asistenta, zástupce kohosi, až k úžasně znějícímu titulu „homicide bureau chief for the district attorney´s office“ čili něco jako vedoucí odboru vražd v úřadu státního návladního v New Yorku, a v 70. letech se také proslavil svou účastí v parlamentní komisi vyšetřující atentáty na prezidenta Kennedyho a na Martina Luthera Kinga.

Když odešel do soukromého sektoru, vedl kauzy, které sledoval celý národ, a tvrdí se o něm, že žádný trestní případ nikdy neprohrál. Je takovou autoritou v oboru, že si ho zvou do televizí a rádií pro jeho komentáře a analýzy důležitých soudních případů.

Čtyři roky také přednášel Moderní policejní procedury na své domovské univerzitě v Berkeley. Se svou rodinou žije nyní v Beverly Hills, kde byl po dvě funkční období zvolen starostou.

Je spoluautorem dvou knih o skutečných soudních případech a autorem zatím 18 právnicko-detektivních románů (ačkoli se spekuluje, že prvních 14 napsal jeho bratranec Michael Gruber…) Jejich hlavními hrdiny jsou státní zástupci Roger „Butch“ Karp a Marlene Ciampi.

ČESKY VYŠLO :: 

  • Nejvyšší trest (No lesser plea, překlad Hana Veselá, BBart, 2001)
  • Nemorální jistota (Immoral certainty, překlad Hana Veselá, BBart, 2002)
  • Odhalený omyl (Revesible error, překlad Hana Veselá, BBart, 2002)
  • Slepé právo (Depraved indifference, překlad Hana Veselá, BBart, 2002)
Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz


www.styl-zivota.cz

CZIN.eu

REKLAMA