Průvodce březnovými novinkami

Tento měsíc je skutečně plný zajímavých titulů. Dovolili jsme si připravit krátký přehled několika z nich.

Březen, Měsíc knihy, ale také dalšího Velkého čtvrtka. V rámci této akce, jež připadá na 20. března, vychází i několik detektivních titulů.

Miloš Urban Přišla z mořeDočkáme se Červenky, což je další holeovka norského bestselleristy Joa Nesbøho, Frédéricu Lenormandovi, pokračovateli detektivek se soudcem Ti, vychází titul Smrt čínského kuchaře.
Druhým dílem pojmenovaným Muž z ostrova Lewis pokračuje trilogie skotského spisovatele Petera Maye.
Coby „inteligentní román noir jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům“ je charakterizována kniha Přišla z moře českého autora Miloše Urbana. Slovenskému autorovi Juraji Červenákovi vychází  Mrtvý na Pekelném vrchu, který slibuje žánrový mix: historickou detektivku, která má prvky hororu, mysteriózního románu či špionáže.

Za pozornost ovšem stojí i tituly, které vycházejí mimo Velký knižní čtvrtek.
Jméno růže Umberta Eca sám autor upravil, ačkoliv se nejedná o žádné zásadní směny, ale spíše „kosmetické úpravy“ (a to i doslova, chybí chlupy v uších), a tato revidovaná verze je již k dispozici i v českém překladu. Z anglické klasické detektivky vyšla poirotovská Tragédie o třech jednáních Agathy Christie.

Edici Původní česká detektivka tentokrát zastupují tituly Milana Duška Dáma na telefon a Dva kroky od stínu Jindřišky Ptáčkové.

Ale nejen to. Americké thrillery nebo další severské detektivky (tentokrát třeba Mankell či Indriðason) nemohou pochopitelně žádný měsíc chybět.

Mlčení jehňátek mp3Z CD je plánováno Mlčení jehňátek, nezkrácená audiokniha s románem Thomase Harrise, již zmíněná Červenka v podání Hynka Čermáka, ale rovněž dramatizace knihy Maurice Leblanca Arséne Lupin kontra Scotland Yard, v hlavních rolích s Ivanem Trojanem a Viktorem Preissem.

Podrobný přehled všech plánovaných titulů, včetně anotací, najdete v sekci Knižní novinky.

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA