Přízraky (Ed McBain)

Ed McBain PřízrakyNa ulici před jedním domem je nalezena mrtvola mladé ženy Marian Espositové. A v jednom z bytů domu je další zavražděný – spisovatel Gregory Craig. Carella nemá tušení, kdo to je. Teprve od snoubenky Craiga, která se až moc podobá jeho ženě Teddy, se dozvídá, že je autorem bestselleru Stíny smrti. I když je za pár dnů Štědrý den (a také chanuka – nesmíme zapomínat na Mayera Mayera), detektivové 87. revíru – tentokrát především Steve Carella a Cotton Hawes – mají co na práci.

Až na několik „drobných“ případů popsaných v jedné kapitole zhruba uprostřed knihy se tentokrát celý děj točí okolo vraždy Espositové, Craiga a… – však uvidíte. I tato mcbainovka je dobře napsaná, dobře se čte, má skvělé dialogy. Snad jediné, co může někomu vadit, je (zvláště ke konci knihy) mírně duchařské ladění. Na druhou stranu to ale ukazuje, že McBain vždy dokázal přijít s něčím novým.

Ještě se sluší podotknout, že v Přízracích je krátká zmínka – ale včetně rozuzlení zápletky – k ději jiné detektivky z 87. revíru, románu Nenávist (Zabiják).

Originál: Ghosts
Přeložila Alena Maxová
Český spisovatel, Praha 1995

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Juan Zamora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA