Příliš mnoho strašidel (Helena Hardenová)

Helena Hardenová Příliš mnoho strašidelOdpolední pohodička, kafíčko, houpačka a kniha Příliš mnoho strašidel. Speciálně něco pro nás, dámy.

Zuzana Wilder, majitelka realitní kanceláře na ostrově Tenerife, které se zločiny lepí na paty jako vosa na med, se i v předposledním, sedmém příběhu z Kanárských ostrovů setkává se smrtí. Tentokrát nás Zuzana zavede i do Prahy a hlavně na hrad Záhoří. Právě tam se odehrávají nejlepší momenty knihy, které tentokrát vládnou strašidla. Na Záhoří se Zuzana dostává, aby se setkala se spolužáky, ale toto shledání neprobíhá úplně podle jejích představ. Kastelán František má spoustu tajemství, z nichž některá jsou určitě ženského rodu a méně pochopení pro Zuzaniny strašidelné dotazy. Do komplikovaných oprav hradu mu ještě totiž přibyla jedna mrtvola, kterou našla právě Zuzana. Známá hvězda televizní talkshow a bývalá spolužačka byla evidentně většinou lidí nenáviděná nebo přinejmenším nesnášená. Zbývá jen zjistit, jestli je za její smrtí spousta vína a pád, cizí zloba nebo úplně něco jiného. Nejen tedy na hradě, kde by se to dalo očekávat, se to hemží strašidly, ale straší i v domě Casa Coleón, který si Zuzana koupila na Tenerife, protože jí povídačky o tamním strašení přišly zajímavé. Když jí ale na domě odmítá pracovat už druhá parta zedníků, je třeba si se strašidly poradit. Oproti podzimnímu počasí v Čechách je pobyt na ostrovech jako léčebná kůra, i když i tady se Zuzana zmítá ve svém srdečním chaosu.

Sympatická, trochu potřeštěná Zuzana je nádherně „živoucí“, občas má člověk pocit, že se mluví o někom, na koho koukáte každé ráno do zrcadla.

Stalo se sice, že se změnila scéna jednání pouze po malém odsazení a člověk mírně znejistěl, kde že se to tentokrát hrdinka ocitá. Následující poutavě sepsané řádky ale úspěšně vrátí čtenáře do příběhu, že na své předchozí pochybnosti zase zapomene.

Že se u Kanárských detektivek jedná o verzi „dámského“ čtení vůbec není na škodu, protože třeba speciálně tento příběh má své velmi krásné momenty. Nádherně dusivá atmosféra, když hledá Zuzana hrad a barvitě vylíčené čekání před branou i její noční „procházka“ hradem strčí do kapsy i závěrečné stránky knihy, které jsou mírně akční.

Příběh zhltnete za pár chvil a ještě byste určitě rádi přídavek.

Vydala MOBA v roce 2008
86. svazek v edici Původní česká detektivka

Share Button

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.