POWER PLAY Nátlaková hra (Joseph Finder)

Nátlaková hraPower Play – Nátlaková hra je po Vražedném instinktu dalším profesním thrillerem z dílny Josepha Findera, který nás vyvádí z omylu o nudném firemním světě. Luxusní lovecká chata na zcela odlehlém místě, nejvyšší vedení letecké společnosti Hammond Aerospace bez spojení s okolním světem, skupina ozbrojených mužů a Joseph Finder může rozehrát svou napínavou hru.

Každoroční akce nejvyššího vedení Hammond Aerospace, která má sloužit pro posílení týmové spolupráce prostřednictvím různých úkolů na zocelení fyzických i psychických sil. Jenže letos je spousta věcí jinak. K týmu se připojuje naprostý outsider Jake Landry, který má ale díky své minulosti rozhodně co nabídnout, pokud se člověk dostane do pořádných potíží. Tento mladý letecký inženýr zcela nezapadá mezi nejvyšší firemní elitu a jeho pozvání na akci má jiné důvody, než jen připravit se na důležitou zakázku s náskokem oproti konkurenci, jak mu bylo před cestou sděleno. Oproti minulým rokům se toho firemního setkání účastní i dvě ženy. Generální ředitelka Cheryl Tobinová, jejíž postavení uprostřed smečky ješitných mužů je velice náročné a obrazné „kudly v zádech“ může očekávat na každém kroku. Druhou ženou je její asistentka, což je další neobvyklost, protože asistentům je vstup na setkání zakázán. Všichni se scházejí na přípravné schůzce, která má nastínit program setkání. Bodem, který na pořadu dne nebyl, je přepadení skupinou mužů. Vypadají jako lovci, ale než aby šlo o náhodné přepadení, tak toho o firmě Hammond Aerospace vědí trochu moc… Z účastníků setkání se stávají rukojmí.

Autor ve svém thrilleru velmi dobře využil možností, které se mu nabízely. Kromě konkurenčních bojů a zákulisních intrik ve firmě, jsou to především situace od momentu přepadení. Scény odehrávající se v noci uprostřed kanadské divočiny jsou řádně mrazivé a napínají nervy na špagátek. Joseph Finder se vyhnul okolnosti krizového řízení, kdy u velkých společností bývá zvykem, aby nejvyšší vedení necestovalo společně. Nikdy totiž nevíte, co by se mohlo stát… Jake Landry sice působí jako by tak trochu vyskočil z kůže Bruci Willisovi ve Smrtonosné pasti, ale myslím, že to vůbec není na škodu. „Návraty do Jakovy minulosti“, jimiž je aktuální příběh proložen, vysvětlují mnohé z jeho dovedností i první setkání s jednou zajímavou asistentkou.

Joseph Finder dokáže dobře připoutat čtenářovu pozornost ke knize. Přepadení se sice odehraje téměř v polovině knihy, ale ani do té doby se nenudíte. Dobré dialogy, zajímavé charaktery a akční dějová návnada hned v prvních řádcích knihy.

Originál: Power Play
Vydaný nakladatelstvím St. Martin`s Press v New Yorku, 2007
Překlad Zdeněk Milata
Vydalo nakladatelství Metafora, 2008

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Centrum DETEKTIVKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA