Peggy Blair

Kanadská právnička zavádí čtenáře do temného srdce Havany…

Peggy Blair Hříchy HavanyVýznamná kanadská právnička má za sebou třicetiletou kariéru v soudním systému, a to jak na postu trestního obhájce, tak i královského prokurátora. Je považována za experta přes domorodé právo, také vyučovala legislativu na univerzitě v Ottawě.
Jakožto velmi vytížený člověk ve chvíli klidu hledala nový směr, nový úkol, na který by mohla napřít síly. Výlet s dcerou na Kubu jí poskytl podnět přesně na takovou výzvu – v hlavě se jí začal rodit námět na detektivní příběh, zasazený na ostrov nesvobody. Cesta k vydání rukopisu však byla trnitá. Odmítavé dopisy z kanadských nakladatelství ji však neodradily. Poslala rukopis britské Asociaci autorů detektivek. K jejímu překvapení se s ním dostala do užší nominace na cenu Debut Dagger. I když ocenění nakonec nezískala, přesto to byla právě Británie, kde se její kariéra spisovatelky rozjela. Čirou náhodou totiž v baru po vyhlášení cen potkala Iana Rankina. Ten jí dal kontakt na svého agenta, a agent byl románem nadšen. Na frankfurtském veletrhu ho prodal do několika evropských zemí, takže se nakonec chytla za nos i kanadská nakladatelství a Peggy Blair se dočkala vydání i na domácí půdě.
V současné době je ve světě na trhu už druhý román s havanským inspektorem Ricardem Ramirezem a chystají se k vydání další dva. Autorčiny knihy jsou sice prodchnuty melancholickou atmosférou starých časů, zločiny v nich jsou však velmi současné a pořádně temné…

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.peggyblair.com/
www.inspectorramirez.com/

VYŠLO ČESKY ::

  • Hříchy Havany (The Beggar’s Opera, 2010; Galatea, 2014/9) VYŠLO
Share Button

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.