Osamělá smrt (Lisa Jackson)

Lisa Jackson Osamělá smrtPodivné nehody, umrzlé ženy přivázané ke stromu, spousta mrazivého napětí a nová dvojice detektivů, to je poslední kniha americké autorky Lisy Jacksonové s příznačným názvem Osamělá smrt.

Jillian Riversová je zaslanými fotografiemi, na nichž je její muž, kterého pokládá za mrtvého, vylákána do nehostinných hor v Montaně, kde právě navíc zuří sněhová bouře. S autem se zřítí ze srázu a je zachráněna Zane MacGregorem, který tvrdí, že je horským vůdcem. Jilian neví, jestli se mu dá věřit, i ona zaslechla zprávy o vrahovi, který zneužívá drsnosti krajiny a tváří se jako „zachránce“. Jeho pomoc ženám, které vždy havarují v autě končí přivázáním ke stromu a následnému umrznutí oběti. Vrah pokaždé na místě zanechává podivné vzkazy, ve kterých jsou obsaženy iniciály oběti a další smysl je nejasný. Samotářské a tajemné chování Zaneho ke klidu zraněné ženy právě nepřispívá. Začíná boj o důvěru a život. Zdá se, že Jilian sleduje ještě někdo další. A nebo ne…? Pátrání se nedaří pohnout žádným směrem, nepomáhá ani pomoc dvou agentů FBI a počet obětí se zvyšuje.

V knize Osamělá smrt uvedla Lisa Jackson do své, již tak na série bohaté, bibliografie titul s novou dvojici detektivů se sídlem v Pinewood County, Montana. Selena Alvarezová a Regan Pescoliová jsou naprosto rozdílné typy žen, které spojuje touha nejen v získání velkého případu, ale především v zastavení šílence, který v horách vraždí ženy. Selenu tak trochu obestírá tajemství týkající se minulosti, autorka ji prozatím představuje jako prací pohlcenou ženu, která prakticky nemá osobní život. Regan Pescoliová je rozvedená matka dvou pubertálních dětí, která bojuje nejen s nimi ale i s bývalým manželem a jeho novou ženou ne nepodobnou „barbíně“. Je ženou plnou vášní, což je naprostým opakem Seleny.

Kniha je zařazena mezi romantické thrillery, což je trochu zavádějící. Romantiky si v tomto příběhu příliš neužijete, zato vášněmi nejrůznějších druhů přetéká. Nenávist, zloba, no a i trochu erotiky. Thriller Osamělá smrt je stejně mrazivý jako počasí, které autorka v knize vylíčila. Atmosféra vůbec není podobná tomu pohodovému předvánočnímu času, ve kterém se thriller odehrává.

Kniha Osamělá smrt se velmi lehce čte, autorka umí dobře gradovat napětí a vytvořit dusivou atmosféru. Na rozdíl od série z New Orleans a posledního titulu s názvem Ztracené duše, kde vládne nádech nadpřirozena, je Osamělá smrt silně realistická. Když zjistíte, že v knize přece jen něco chybí k dořešení, zbývá pár stránek. Ano, autorka si s námi trochu zažertovala (i když by patrně někdo možná použil trochu jadrnější výraz). Z mé strany ovšem budiž jí odpuštěno, pokud další díl série s detektivkami Alvarezovou a Pescoliovou bude mít stejně dobře stavěný příběh a bude vydán co nejdříve. (Chosen To Die vychází v originálu v červenci 2009).

Originál: Left To Die, 2008
Překlad: Jakub Volný
Vydalo nakladatelství: Domino, 2009,
www.dominoknihy.cz
416 stran

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Lucie Cermanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA