Nicci French

Ačkoli tento autor napsal už 9 románů, ve skutečnosti nikdo takový neexistuje. Zato existují Nicci Gerrard a Sean French, což jsou britští manželé a spisovatelé, kteří dali dohromady své talenty a svá jména a píší jeden skvělý psychothriller za druhým.

french-nicciNICCI GERRARD ::

* 10. června 1958

Vyrostla ve Worcestershire, vystudovala anglickou literaturu na Oxfordu. Pak se v Sheffieldu starala o psychicky narušené děti a učila literaturu v Londýně a Los Angeles. Založila časopis pro ženy o umění, literatuře a ženských otázkách Woman’s Rewiev, psala také pro různé další magazíny a publikace. Vdala se a měla dvě děti, ale toto manželství nevydrželo. Coby editorka pro New Statesman potkala svého budoucího manžela Seana…

SEAN FRENCH ::

* 28. května 1959

Narodil se v Bristolu anglickému otci a švédské matce, chodil na střední v severním Londýně, ale stejně jako Nicci Gerrard vystudoval literaturu v Oxfordu. Tam zvítězil v soutěži pořádané časopisem Vogle a stal se po škole jejich divadelním kritikem, později novinářem na volné noze. Díky tomu se potkal se svou budoucí ženou…

Možná že se potkali už dřív na chodbách oxfordské univerzity, ale teprve v redakci si padli do oka, začali spolu chodit, a když se konečně vyřídily všechny formality kolem Nicciina rozvodu, v roce 1990 se vzali a od roku 1999 spolu bydlí v Suffolku se dvěma dětmi z prvního manželství, dvěma společnými a kočkami.

V 90. letech začal Sean psát romány a životopisy slavných osobností, ale stále oba lákalo zkusit psát dohromady. Až se v 1995 sesedli a začali pracovat na svém prvním thrilleru (The Memory Game), který měl hned napoprvé velký úspěch.
Jak sami říkají, chtěli zkusit stvořit příběh dvou autorů, ale jediného pohledu, hlasu. Není to tak, že by se střídali po kapitolách. Nejdřív hodně dlouho vymýšlí zápletku, mluví o ní a pilují detaily ve své fantazii, a když jsou s příběhem spokojeni, začnou teprve psát. Jeden napíše kapitolu a druhý se k ní vyjádří, změní, co se nelíbí až k společnému kompromisu tak, aby autorem nebyl jen French, nebo Nicci, ale Nicci French…

Krom toho píší nadále i samostatně – Nicci stále pracuje pro Observer a píše své vlastní romány, stejně jako Sean…

Kniha Secret Smile byla roku 2005 převedena do televizní podoby a román Killing me softly byl zfilmován roku 2002 s Heather Grahamovou a Josephem Fiennesem.

Roku 2011 se autoři po 14 samostatných románech pustili do volné série, spojené postavou psychoterapeutky Friedy Kleinové. Série Vražedný týden má v názvech jednotlivé dny v týdnu a letošní nejnovější je čtvrtý díl Thursday´s Children. V České republice se řady nově ujalo nakladatelství Argo, které chystá vydat i další díly.

ODKAZY ::
www.niccifrench.co.uk

ČESKY VYŠLO ::

  • Bezpečný dům (The Safe House, překlad Lenka Velínská, Ela, 2004)
  • Červený pokoj (The Red Room, překlad Monika Hřebíčková, Ikar, 2003)
  • Ničená láskou (Killing me softly, překlad Lenka Velínská, Ela, 2004)
  • Pod kůží (Beneath the Skin, překlad Lenka Velínská, Ela, 2004)
  • Zlé sny se někdy vracejí (Land of the Living, překlad Jiří Balek, Knižní klub, 2004)

Vražedný týden:

Pošlete článek dál:

Autor příspěvku: Michaela Turková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Časový limit vypršel. Prosím obnovte CAPTCHA